Centrum sportowo-rekreacyjne ze świetlicą w Sudole

Sudół, jedna z największych miejscowości gminy Bodzechów, doczeka się budowy centrum sportowo -rekreacyjnego oraz świetlicy wiejskiej.

Wniosek, złożony przez gminę, dotyczący dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, został zakwalifikowany przez prezesa Rady Ministrów do otrzymania promesy inwestycyjnej na budowę centrum w kwocie 1.911.000,00 zł.
Jak przyznaje wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn, mieszkańcy Sudołu narzekali na położenie dotychczasowego kompleksu rekreacyjnego, który znajdował się na zupełnym uboczu za ruchliwą  drogą wojewódzką. Poza tym, do tej pory wszystkie zebrania, spotkania i wybory były organizowane w restauracji Leśne Kąty.
-Zależało nam, aby mieszkańcy tak prężnie rozwijającej się miejscowości mieli własne, bezpieczne miejsce  do rekreacji – mówi wójt J. Murzyn. Centrum będzie tak wyposażone, aby mieszkańcy w każdym wieku mogli tam spędzać w ciekawy sposób czas. Kompleks będzie położony przy drodze gminnej w centrum wsi, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie z posesjami.
Gmina planując budowę centrum już w ubiegłym roku zakupiła działkę o powierzchni 5.340 m kw. na tzw. drugim Sudole. Inwestycja obejmuje w swoim zakresie budowę placu zabaw, siłowni plenerowej z parkingiem oraz świetlicy wiejskiej. Teren będzie ogrodzony.

-Planowana świetlica wiejska o wymiarach około 7,5 m na 15,5 m jako budynek parterowy będzie wyposażona w odnawialne źródła energii czyli instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła – mówi wójt J. Murzyn. Projektowany budynek oraz zagospodarowanie zewnętrzne będzie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Powstanie tego miejsca rozwiąże problem braku miejsca spotkań mieszkańców.

Realizacja inwestycji w Sudole zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców pozwoli na realizację funkcji społeczno -kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Utworzone centrum będzie miejscem spotkań wszystkich mieszkańców, aktywnie działających grup społeczności lokalnej, tj. Kół Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej. Będzie to też wspaniałe miejsce dla dzieci i młodzieży.
Wszystko wskazuje na to, że budowa centrum w Sudole ruszy na wiosnę przyszłego roku. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *