O bezpieczeństwie z kierowcami i dziećmi

Funkcjonariusze opatowskiej komendy, w ramach działań edukacyjnych działania pn. „ROADPOL SAFETY DAYS”, na terenie parkingu przy ul. Kilińskiego w Opatowie, wyjaśniali kierowcom, jak w ostatnich miesiącach zmieniły się przepisy ruchu drogowego, dotyczące zarówno osób pieszych jak i kierujących oraz przypominali o konsekwencjach niefrasobliwego zachowania się na drogach.

-Potem organizatorzy odwiedzili dzieci w opatowskich przedszkolach aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Prezentowali również sprzęt ratowniczy, który wykorzystują w codziennej służbie. Uczniowie opatowskiej szkoły dzielili się zdobytą już wiedzą i instruowali zarówno dorosłych jak i dzieci jak należy sprawnie udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ochotnicy mogli również przeprowadzić, na przygotowanym fantomie, resuscytację krążeniowo – oddechową, co okazało się dla wielu osób nowym doświadczeniem.

Policjanci przypomnieli również o zbliżającym się Ogólnopolskim Policyjnym Dniu Odblasków przypadającym na 1 sierpnia, którego celem jest zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych, do korzystania z elementów odblaskowych. Wszyscy uczestnicy działań wyposażeni zostali w opaski odblaskowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.