Depilacja laserowa – zawsze gładka skóra bez wysiłku!

Masz już dosyć codziennego golenia nóg lub innych części ciała, a jednocześnie chciałabyś cieszyć się gładkim ciałem? Używanie kremów depilacyjnych, wosków lub zwykłej maszyny nie spełnia Twoich oczekiwań? Rozwiązaniem Twoich problemów może być depilacja laserowa. To skuteczny sposób, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków i zapomnieć o nieprzyjemnych zabiegach, które trzeba regularnie powtarzać. Dowiedz się, na czym polega depilacja laserowa oraz dlaczego coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn decyduje się na ten zabieg.

Depilacja laserowa – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

 Depilacja laserowa uznawana jest za bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Na czym polega? W trakcie zabiegu wykorzystuje się wiązki światła lasera, które przenikają w głąb włosków wykorzystując zawarty w nich barwnik, który nazywa się melaminą. Wyemitowana energia zostaje przez niego pochłonięta, co prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosów wraz z jej korzeniem. Wiązki lasera podczas zabiegu oddziałują tylko na zawarty w ciemnych włosach barwnik, nie powodując uszkodzenia ani nagrzewania się skóry. Dzięki temu, zabieg jest bezpieczny oraz nieinwazyjny. Nie powoduje też dolegliwości bólowych. To dobre rozwiązania zwłaszcza dla osób, które nie mogą używać tradycyjnych metod depilacji, między innymi ze względu na wrastające w skórę włosy lub zapalenie okołomieszkowe. Chętnie decydują się na niego panie, które po prostu nie mają czasu na regularną depilację w domu lub w salonach kosmetycznych, a chciałby w każdej sytuacji czuć się pewnie oraz cieszyć się gładkim i atrakcyjnym ciałem.

Depilacja laserowa – jak przebiega?

 Zanim lekarz zgodzi się przeprowadzić zabieg na Twojej skórze, na początku będzie chciał przeprowadzić krótki wywiad lekarski, podczas którego oceni między innymi typ skóry, stan włosów oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Ważne jest to, aby stosować się do wszystkich zaleceń udzielonych przez dermatologa, co ma wpływ zarówno na efekty zabiegu, jak i jego bezpieczeństwo. Obejmują one między innymi zrezygnowanie z opalania i peelingów na jakiś czas przed zabiegiem. Nie powinno się używać na wybranej partii ciała kremów z retinolem lub zawierających witaminę A i C. Należy też odstawić leki doustne z retinolem oraz niektóre zioła. Przed zabiegiem obszar ciała poddawany zabiegowi należy zgolić maszynką. Niezastosowanie się do tych zaleceń może prowadzić do poważnych efektów ubocznych, między innymi przebarwień skóry. Sam zabieg depilacji laserowej trwa kilkadziesiąt minut – w zależności od partii ciała. Mogą wystąpić po nim zaczerwienia, które ustępują w ciągu jednego lub dwóch dni. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy wykonać 6-8 sesji depilacji co 4-6 tygodni.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *