Złote Gody w Bałtowie

W gościnnych murach Zajazdu pod Jarem w Bałtowie 14 par z terenu gminy, świętowało jubileusz 50-letniego pożycia małżeńskiego. Gratulacje i życzenia Jubilatom złożył wójt gminy Hubert Żądło, który również odznaczył małżonków medalem za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanym przez Prezydenta RP.

-To wyjątkowe wydarzenie w gminie Bałtów. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Jubilatami przeżywać te wyjątkowe chwile. Jesteśmy pełni podziwu i szacunku do tego, że Jubilaci przeżyli razem ponad 50 lat, budowali na terenie gminy Bałtów swoje rodziny, wychowali dzieci, cieszą się z wnuków, prawnuków. Życzymy Jubilatom kolejnych lat tej wspólnej życiowej drogi w zdrowiu i rodzinnym szczęściu – mówił Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

W zaszczytnym gronie Jubilatów znaleźli się: Danuta i Marian Bidzińscy, Jadwiga i Marian Bukałowie, Stanisława i Kazimierz Ciecieląg, Janina i Alfred Cielebąk, Genowefa i Zygmunt Cielebąk, Marianna i Zdzisław Czarneccy, Anna i Janusz Kozieł, Leokadia i Feliks Kwietniowie, Janina i Stanisław Majewscy, Krystyna i Feliks Majewscy, Elżbieta i Adam Niedbałowie, Anna i Andrzej Siepietowscy, Irena i Marian Siepietowscy oraz Maria i Władysław Walczykowie.

Do życzeń i gratulacji przyłączyli się także obecni goście – senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, a także przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie, Henryk Cichocki wraz z radnymi: Anetą Kudas, Dorotą Przygodą, Małgorzatą Kot, Eweliną Łaską, Zdzisławem Mierzejewskim, Henrykiem Cielebąkiem, Grzegorzem Nowakiem, Jarosławem Chodałą i Jarosławem Rogiem, a także kierownik USC w Bałtowie, Justyna Adamiec.

-W tak długim czasie wiele jest chwil radosnych, ale są i chwile trudne i wtedy ta druga osoba jest niezwykle ważna, ten przyjaciel, który potrafi podnieść na duchu, ale też potrafi powiedzieć słowo, aby wyprostować ścieżkę i wrócić na właściwą drogę wspólnego życia małżeńskiego. I w tym czasie, gdzie rodzina jest przez różne grupy, środowiska źle traktowana chciałem Państwu podziękować za to, że wytrwaliście we wspólnym związku przez te 50 lat – mówił senator J. Rusiecki.

Poseł Andrzej Kryj odniósł się do cytatu francuskiego pisarza A. de Saint Exupery

– „Prawdziwa miłość nie wyczerpie się nigdy, im więcej dajesz tym więcej ci zostaje” – te słowa najlepiej oddają to, czego dziś jesteśmy świadkami. 50 lat temu wypowiedzieliście Państwo sakramentalne „Tak” i tej przysiędze pozostaliście wierni. Być razem ze sobą to oznacza, że radości się mnoży przez dwa, a smutki dzieli na dwoje. Wtedy łatwiej iść przez życie. Państwo powinniście być wzorem dla innych, wszystkich młodych. Dziś młodzi są niecierpliwi, inaczej patrzą na życie, mają zupełnie inne wyobrażenie o miłości. A tak naprawdę wielka miłość to nie ta, która wybucha jak wulkan i szybko się kończy, ale ta która trwa przez lata i która przynosi owoce. I ta wasza miłość jest prawdziwa. Stworzyliście rodziny, macie wnuków, prawnuków i w czasie kiedy tak trudno jest o tę rodzinę, o którą nie raz trzeba walczyć, kiedy byt narodu może być zagrożony, to wy stanowicie pewnego rodzaju dobro narodowe – mówi poseł Andrzej Kryj.

Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Nie zabrakło wzruszeń i wspomnień. A wszystkich połączyła rodzinna atmosfera w duchu wspólnego świętowania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *