Nikt nic nie wie o obwodncy Ostrowca Świętokrzyskiego

W telefonicznej rozmowie z wójtem Jerzyn Murzynem, dyrektor oddziału kieleckiego GDDKiA, Krzysztof Strzelczyk, przekazał, że przyjedzie na spotkanie z mieszkańcami gminy Bodzechów i odpowie na pytania, dotyczące budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku od Rudki do Jacentowa.
-Dzwonią do Urzędu Gminy zaniepokojeni mieszkańcy Chmielowa, Świrny czy Szewny – mówi wójt Jerzy Murzyn. – Pytają o planowany przebieg drogi, kiedy ruszy budowa i co będzie z nimi. My niestety, wiemy tyle co mieszkańcy. Nikt nas na spotkanie z udziałem ministra infrastruktury nie zaprosił, nie otrzymaliśmy na ten temat żadnej informacji. Wiemy tylko, że w 2012 r. jedna z firm przygotowywała na zlecenie generalnej dyrekcji koncepcję przebiegu nowej obwodnicy i prace te zakończyły się wydaniem decyzji środowiskowej, ale nikt nie ma żadnych map, planu przebiegu drogi.
Do Krzysztofa Strzelczyka, dyrektora oddziału GDDKiA, a także do miejscowej gminy wpłynęło oficjalne pismo od sołtysa Chmielowa i radnego Krzysztofa Kubickiego oraz kilku innych sołtysów o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami. Chodzi o życiowe dla nich informacje, czy i kiedy rozpocznie się proces przygotowawczy budowy dużej obwodnicy, jaki będzie przebieg drogi, kto może być wywłaszczony i czy nie szkoda pięknych terenów przyrodniczych, krajobrazowych i rolniczych pod nową drogę.
-Zadzwoniłem do dyrektora Strzelczyka i zaproponowałem potkanie z mieszkańcami naszej gminy, w czasie którego przedstawiciele dyrekcji odpowiedzą na wszystkie bardzo ważne dla ludzi kwestie – podkreśla Jerzy Murzyn. -Dużo emocji jest w tym temacie. Ludzie planują sobie przyszłość, inwestycje, część jest w trakcie realizacji. Także od 2012 roku wiele się zmieniło. Powstały nowe budynki. Dyrektor regionalnego oddziału wstępnie potwierdził udział w spotkaniu. Mam nadzieję, że dojdzie do merytorycznej dyskusji. Przygotujemy dużą salę gimnastyczną w szkole w Szewnie. Musimy wiedzieć jaki będzie przebieg drogi i kiedy może ruszyć ta inwestycja. W 2021 roku rozpoczęto realizację drugiej koncepcji obwodnicy, w rejonie Denkówka, która nie narusza zabudowy i jest akceptowana przez mieszkańców gminy i powiatu.
– Jesteśmy zszokowani pojawieniem się informacji o powrocie do planów budowy dużej obwodnicy, która przetnie Chmielów na pół. Trzeba będzie wyburzyć domy wybudowane po 2000 roku. Nigdzie w Internecie nie znaleźliśmy informacji na ten temat, a podobno ma powstać jakaś estakada nad budynkami. Trudno wyobrazić sobie życie przy takiej drodze i takim ruchu. To będzie koniec malowniczej naszej miejscowości, do której wielu ostrowczan przeprowadziło się w poszukiwaniu spokojnego, cichego życia. Najgorsze, że dowiedzieliśmy się o tych planach z telewizji, z konferencji z udziałem parlamentarzystów i urzędników. Nikt do nas do tej pory nie przyjechał, nie rozmawiał i nie przedstawił założeń projektowych. Nie wiemy kto i kiedy zostanie wysiedlony. Tak z ludźmi nie wolno postępować.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Nikt nic nie wie o obwodncy Ostrowca Świętokrzyskiego

 • 19 października 2022 at 09:24
  Permalink

  Na pytania dotyczące wywłaszczeń gruntów,trasy i terminu budowy tej obwodnicy niech odpowiedzą mieszkańcom ostrowieccy parlamentarzyści. Samo pozowanie do zdjęć przy okazji zakończenia budowy jakiegoś chodnika dla pieszych to za mało jak na te sprawowane funkcje – trzeba się spotkać z mieszkańcami i odpowiedzieć na życiowe dla nich pytania,w końcu nazwa partii PRAWO zobowiązuje.

  Reply
  • 21 października 2022 at 05:37
   Permalink

   O tej obwodnicy wiecie wszystko. O ile dobrze pamiętam w 2012 roku Gazeta Osyrowiecka szeroko informowała o tej obwodnicy publikując szczegółowy jej przebieg na mapie. Dlaczego więc dajecie taki tytuł Nikt nic nie wie? Czy chodzi wam jak zwykle O sponiewieraniu obecnego rządu? Wstydzilibyście się Gazeto Ostrowiecka.

   Reply
   • 22 listopada 2022 at 14:53
    Permalink

    Dokładnie tak.Wszystko było podane tak więc skąd takie zdziwienie u ludzi?Czyżby krótka pamięć?Sam ma plany tej drogi z tamtych lat.Miała to być droga 2X2 a obecnie podają okrojoną wersję 2 +1(czyli 1 pas do wyprzedzania).

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *