Świąteczny czas w gminie Waśniów

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do integracyjnego spotkania społeczności lokalnej gminy Waśniów. Na zaproszenie wójta Krzysztofa Gajewskiego licznie odpowiedzieli: członkowie Kół Gospodyń Wiejskich, zespołów ludowych, dzieci i młodzież szkolna, seniorzy, a także radni Rady Gminy oraz pracownicy Urzędu Gminy w Waśniowie.

W świąteczny klimat wyjątkowego wieczoru wprowadził wszystkich uczestników muzyk Marcin Walas, zaś wójt Krzysztof Gajewski skierował do publiczności pełne serdeczności życzenia, podkreślając istotę  rodzinnego ciepła, pokoju oraz miłości i wzajemnego szacunku.

Świąteczny wieczór był także okazją do podsumowania konkursów i rozdania nagród. Tradycyjnie, tuż przed świętami Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ogłasza konkurs na „Najpiękniejszy Stroik Świąteczny”. Jak zaznaczyła Marzena Karcz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, konkurs dedykowany był szkołom oraz organizacjom z terenu gminy, a  jego celem było propagowanie Bożonarodzeniowych  tradycji, rozwój wrażliwości uczestników, pogłębianie wiedzy dotyczącej symboli świątecznych, a także integracja międzypokoleniowa. Na konkurs wpłynęło ponad 20 prac. Wszystkie stroiki były piękne, stąd też komisja konkursowa w osobach: sekretarz gminy Joanna Zajączkowska, artysta plastyk Monika Stencel i Małgorzata Zapała, instruktor GOKiS, miała nie lada orzech do zgryzienia. Jednogłośnie przyznano wszystkim uczestnikom upominki. Komisja wyróżniła najpiękniejsze prace. W kategorii szkoły nagrody otrzymali: Weronika Nowak PSP Momina, Katarzyna Przygoda PSP Boleszyn, Zuzanna Kozieł PSP Waśniów i Dawid Krakowiak PSP Nowy Skoszyn. W kategorii organizacji nagrodzono: Elżbietę Niedziałek z KGW Nowy Skoszyn i Elżbietę Chlewicką z KGW Grzegorzowice.

Świąteczne spotkanie było też okazją dla wójta gminy Krzysztofa Gajewskiego do wręczenia nagród laureatom corocznego konkursu plastycznego pn. „Rok bez smogu w Górach Świętokrzyskich”, organizowanego przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich. W kategorii klas 0 -IV, I miejsce zdobył Bartosz Kłonica  z PSP w Mominie, II – Jakub Gołasa z PSP w Waśniowie i III – Katarzyna Przygoda z PSP w Boleszynie. W kategorii klas V – VIII, I miejsce zdobyła Maja Kowalska z PSP w Boleszynie, II – Adam Mazurek z PSP w Mominie, a III – Maria Stańczak z PSP w Waśniowie. Nagrodami w konkursie były rowery, wzmacniacze z radiem i mikrofonem oraz nowoczesna mikrowieża.

Magię wieczoru potęgowały dźwięki świątecznych utworów, wydobywane z saksofonu przez Marcina Walasa. Był czas na łamanie się opłatkiem i życzenia, wspólne kolędowanie, a także degustowanie wigilijnych potraw. Spotkanie upłynęło w atmosferze ciepła, wzruszeń i wzajemnych serdeczności.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *