Akademia Pełna Zdrowia dla mieszkańców gminy Ćmielów

Blisko 60 mieszkańców gminy Ćmielów skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku osteoporozy, które przeprowadzono w ramach powiatowego Programu Akademii Pełnej Zdrowia, dzięki zaangażowaniu starosty Marzeny Dębniak i Mariusza Pasternaka, przewodniczącego Rady Powiatu i życzliwości proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Ćmielowie ks. Czesława Gumieniaka. Mobilna pracownia podjechała w sobotni ranek na plac parafialny, badania odbywały się płynnie, a pacjenci od razu otrzymywali wynik wraz z opisem i krótką informacją, co do dalszego postępowania, a także z konsultacją dietetyka.

-Badania przebiegają bardzo sprawnie, obsługa jest miła. Ciesze się, że mogłam z nich skorzystać. Tempo życia powoduje, że niestety nie mamy czasu na profilaktykę, stąd fajnie, że możemy skorzystać  z badań  na miejscu, bez konieczności jeżdżenia gdzieś po poradniach, tym bardziej, że trudno jest z dostępnością do profilaktyki specjalistycznej – mówiła jedna z mieszkanek.

 Jest to już druga akcja w ramach Akademii Pełnej Zdrowia w gminie Ćmielów. Wiosną mieszkanki mogły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych.

Nazajutrz, w niedzielny wieczór kilkadziesiąt osób uczestniczyło także w koncercie, który odbył się w ćmielowskim  kościele w wykonaniu muzykoterapeuty Marcina Walasa, także w ramach Akademii Pełnej Zdrowia.

Mariusz Pasternak  przewodniczący Rady Powiatu: Cieszy mnie, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wielu mieszkańców i skorzystało z naszych propozycji w postaci bezpłatnych badań densytometrycznych, konsultacji dietetyka i koncertu. Profilaktyka zdrowotna jest bardzo ważna , stąd staramy się, aby mieszkańcy gminy Ćmielów także mieli możliwość  diagnostyki na miejscu.        

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *