Klub Senior+ w Okole  już działa 

Z myślą o osobach w wieku 60 +  w budynku Domu Ludowego w Okole powstał Klub Senior +. W miniony poniedziałek klub został oficjalnie otworzony z udziałem zaproszonych gości, m.in. minister sportu, turystyki i rekreacji Anny Krupki i posła Andrzeja Kryja, zastępcy dyrektora polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego Mariusza Paska, Artura Głąba dyrektora biura senatorskiego Jarosława Rusieckiego, dyrektorów i kierowników jednostek gminnych, szczególnie dyrektora GOPS Edyty Giez, Stowarzyszenia Seniorów Ruch To Moje Zdrowie, radnych rady gminy, przedstawicieli wykonawcy inwestycji oraz licznie przybyłych mieszkańców. Klub Seniorów poświęcili księża Paweł Walczyński i Zbigniew Zep.  Spotkanie uświetniły KGW Swojskie Babki oraz KGW Okolanki jak Rumianki.      

Jak podkreśla wójt gminy Bałtów Hubert Żądło Klub Senior + w Okole powstał w ramach programu wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025. Całkowity koszt zadania wyniósł 230 923,98 zł., z czego na realizację zadania gmina otrzymała dofinansowanie  w kwocie 175 525,83 zł., dokładając środki własne  w kwocie 55 398,15 zł.

Dzięki przystąpieniu gminy do programu wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025 do dyspozycji seniorów oddano  6 pomieszczeń, tj. pomieszczenie ogólnodostępne z wydzieloną częścią na kącik komputerowy i klubowy z kanapami oraz biblioteczką, kuchnię w pełni wyposażoną , dwie toalety, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, prysznic, dwa miejsca wydzielone na szatnię, pomieszczenie do porad indywidualnych i salę rehabilitacyjną.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *