Ważne inwestycje łączą  ludzi

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą na budowę ścieżki rowerowej, chodników z całą infrastrukturą drogi w Nowej Dębowej Woli, łączącej powiat ostrowiecki z powiatem lipskim.

Jak podkreślała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców, a o jej realizację ubiegali się jeszcze w ubiegłej kadencji radni Agnieszka Rogalińska i Piotr Maj oraz Robert Rogala. To ważne zadanie, które rozwiązuje problem bezpieczeństwa na tym odcinku. Droga bowiem przebiega w sąsiedztwie lasów, brak oświetlenia i poboczy stwarza zagrożenie, szczególnie dla pieszych i rowerzystów, a jest to odcinek z dużym  natężeniem ruchu. W ramach zadania planowane jest wykonanie ścieżki rowerowej dwukierunkowej, przebudowa zatok autobusowych, przebudowa i rozbudowa skrzyżowań z drogami bocznymi, przebudowa zjazdów na posesję, budowa odwodnienia, wykonanie przejść dla pieszych i nakładki bitumicznej na jezdni, przebudowa przyłączy wodociągowych i wodociągu oraz montaż oświetlenia ulicznego. Wartość inwestycji to ponad 7,2 miliony złotych, w tym dofinansowanie z „Polskiego Ładu” w wysokości 4.750.000,00 złotych, zaś wkład własny będzie partycypacją gminy Ostrowiec Świętokrzyski, gminy Bodzechów oraz  powiatu ostrowieckiego.

Podpisy na dokumentach wymieniali – starosta Marzena Dębniak i wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz  prezes firmy „TRAKT”, Andrzej Gierada, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Julity Szewczyk i prokurenta wykonawcy Edyty Nieścioruk, w asyście wiceprezydenta miasta Dominika Smolińskiego i Jerzego Murzyna, wójta gminy Bodzechów oraz Małgorzaty Sobieraj, sekretarza gminy.

Uczestnicy spotkania podkreślali znaczenie dobrej współpracy samorządowej dla realizacji inwestycji służących bezpieczeństwu mieszkańców.

-Końcowy odcinek tego ciągu pieszo rowerowego to sołectwo miejscowości  naszej gminy. Zawsze w tym temacie były od naszych mieszkańców postulaty, wnioski i dobrze, że to się finalizuje. Oprócz tego, że mieszkańcy naszej gminy będą korzystać z tego ciągu,  to w okresie grzybobrania mnóstwo mieszkańców Ostrowca jeździ w tym kierunku,  także rekreacyjnie. A był to teren niebezpieczny, często zdarzały się tam wypadki, dlatego jest to bardzo potrzebne zadanie i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji. Pozytywnie odpowiedzieliśmy  na apel pani starosty dotyczący współfinansowania, gdyż zgoda buduje, a to świadczy o dobrej współpracy nas wszystkich – mówił  Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów.

-Jestem pod wrażeniem współpracy powiatu ostrowieckiego z sąsiednimi gminami. Wykonujemy inwestycji z zamówień publicznych praktycznie sto procent i spotkać takie grono osób, którym zależy na dobru mieszkańców i realizowanych zadań, jest bardzo ciężko. Natomiast tu ta współpraca zarówno  wasza, wewnętrzna, jak i ta merytoryczna pomiędzy nami, a osobami odpowiedzialnymi za czysto techniczną  realizację zadań, jest wzorcowa, a to też jest bardzo ważny element finału inwestycji – mówił wykonawca Andrzej Gierada prezes firmy „TRAKT”.

-To kolejna inwestycja jeśli chodzi o powiat ostrowiecki wykonywana  z Programu „Polski  Ład”. Jestem zaszczycony, że mogę reprezentować ten program, że mój rodzinny powiat korzysta z tych środków, dzięki czemu powstaje taka inwestycja – ścieżka rowerowa,  będąca ważnym elementem pod kątem turystyki. Gratuluję podpisanych umów – mówił Robert Książka, przedstawiciel Banku Gospodarki Krajowej.

Budowa ścieżki ruszy w połowie marca br., zaś jej finał planowany jest z końcem grudnia br.

Marzena Dębniak, starosta  ostrowiecki: Cieszę się, że rozpoczynamy tę długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Poprawi ona bezpieczeństwo drogi powiatowej, ale też pozwoli na realizowanie aktywności w urokliwym plenerze. Podjęliśmy już rozmowy z Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski, dotyczące  wygospodarowania  takich  miejsc piknikowych, rekreacyjnych  w sąsiedztwie ścieżki rowerowej, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ważne inwestycje łączą  ludzi

 • 20 lutego 2023 at 12:18
  Permalink

  Co za czasy !! Organizuje się UROCZYSTOŚCI z okazji zlecenia wykonania niezbędnych inwestycji z udziałem lokalnych oficjeli i w dodatku według politycznego podziału lokalnych władz. Mieszkańcy oczekują zakończenia potrzebnych inwestycji i dopiero wtedy jakieś honorowe,skromne otwarcie a nie populistyczne wkopywanie łopat w nawiezioną ziemię i gdy prace inwestycyjne już trwają dwa tygodnie etc etc etc…
  Oceniajmy,chwalmy czy krytykujmy władzę za ukończenie wykonanych planów i robót a nie za ich rozpoczynanie bo ludzie dziś nie są aż tak naiwni jak kiedyś.

  Reply
  • 20 lutego 2023 at 22:50
   Permalink

   Nie lepiej otwierano budowę na Radwana… tam plejada pisiorów.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *