Szkolna Filharmonia w PSP w Waśniowie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie zainaugurowano niezwykłe muzyczne wydarzenie – Szkolną Filharmonię Walentynkową.  Uroczystość  znajdzie swoje stałe miejsce
 w kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych. Celem przedsięwzięcia jest promocja i prezentacja  umiejętności   wokalnych i tych związanych z grą na instrumentach  uczniów klas IV – VIII. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem   objęli: wójt gminy  Waśniów Krzysztof Gajewski i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Waśniowie   Beata Cebula.   Organizatorem imprezy była nauczycielka muzyki Alina Bernat,  autorką scenografii  Katarzyna Ziejewska. Inauguracyjne występy zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Gminy Waśniów : sekretarz gminy  Joanna Zajączkowska, skarbnik  Bogumiła Bugaj i  kierownik  Centrum Usług Wspólnych  Iwona Wiśniewska. Na widowni zasiadła także cała szkolna społeczność, która gromkimi brawami  nagradzała występy młodych miłośników śpiewu i gry na instrumentach.  Zgromadzoną publiczność przywitali dyrektor Beata Cebula i  wicedyrektor  Mariusz Wojtachnio.  Koncert poprowadziły:  Maria Stańczak i Małgorzata Loranty (klasa VII).   Popularne i dobrze znane piosenki  zaśpiewały:  Natalia Jop, Julia Litwinek, Ariadna Lipiec i   Nikola Kasprzyk (klasa VII). Na instrumentach zagrali: Jakub Powrózek (klasa IVb), Józef Jajeśnica (klasa Vb), Tobiasz Gałęzia (klasa Vb), Alicja Jabłońska  i Małgorzata Loranty (klasa VI),  Ewelina Cybularz, Jan Jajeśnica, Martyna Krakowiak, Ariadna  Lipiec i Julia Litwinek (klasa VII).

 Swoje umiejętności zaprezentowali także  uczniowie naszej szkoły, którzy wystąpili w zespołach  muzycznych  prowadzonych przez  Pana Grzegorza Kowalskiego:  Wiktoria Wiśniewska (klasa VB),  Bartosz Bontur , Jakub Maciejski i  Jakub Nierubiec (klasa VI) . Towarzyszyła im młodzież mieszkająca w naszej gminie, ale ucząca się w innych szkołach: Oliwia Dziedzic, Maja Pytel, Zuzanna Kaczmarska i Julia Kosiela ze Szkoły w Mominie, Grzegorz Wrona Szkoła Podstawowa w Szewnie  i Bartosz Wrona z ZS w Ostrowcu Św. oraz pani Iza Szczypciak, która wspierra młodych artystów wokalnie.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *