Rusza budowa drogi w Przeuszynie

Za kilka dni Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które wygrało przetarg,  rozpocznie budowę drogi powiatowej w Przeuszynie, w gminie Ćmielów. Przed południem starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz Krzysztof Kowalski, prezes MPRD, podpisali umowę na wykonanie zadania.

W wydarzeniu uczestniczyli – przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, który od dawna  mocno zabiegał o realizację przebudowy tejże drogi, Krystyna Zdonek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie, burmistrz Joanna Suska , a także skarbnik powiatu, Julita Szewczyk i Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. Jak podkreślała starosta Marzena Dębniak, wartość zadania to ponad 753 tysiące złotych, którą solidarnie podzieliły samorządy – powiatu i gminy Ćmielów, po nieco ponad 376 tysięcy złotych. Jak zaznaczył Mariusz Pasternak przewodniczący Rady Powiatu, droga ta  łączy dwa powiaty i jest często użytkowania przez mieszkańców, zaś  w obecnym stanie sprawia wiele problemów kierowcom, a także  uniemożliwia bezpieczne poruszanie się pieszych, bowiem nie ma chodnika – jej przebudowa wraz z pełną infrastrukturą i chodnikiem poprawi warunki życia mieszkańcom, a także  bezpieczeństwo użytkowników drogi. Jak mówiła Krystyna Zdonek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie, radni podjęli jednogłośnie uchwałę o przekazaniu na ten cel dotacji z budżetu gminy, gdyż drogi nie mają barw politycznych i mieszkańców nie obchodzi, czy to droga powiatowa, czy gminna  – wszyscy chcą bezpiecznie z niej korzystać.

 Jak zapewniał prezes MPRD, Krzysztof Kowalski lada dzień na drodze pojawią się pracownicy i rozpoczną działania. Wykonawca ma 5 miesięcy na realizację zadania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *