Letnie półkolonie z gminą Waśniów

W  Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie odbyły się dwa turnusy półkolonii letnich organizowanych przez Gminę Waśniów. Letni wypoczynek dla najmłodszych gmina organizuje już po raz drugi, a ze względu na duże zainteresowanie i przede wszystkim ogromną  radość dzieci oraz  młodzieży,  pewnie wpisze się już na stałe w zadania samorządu.  Półkolonie były  dofinansowane z budżetu gminy,z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Na ten cel zabezpieczono kwotę 20 000 zł zgodnie z przyjętym gminnym programem rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii. W obu turnusach łącznie wzięło udział 78 dzieci. Organizatorzy zadbali o wiele wspaniałych atrakcji i  niezapomnianych przygód. Uczestnicy wypoczynku odwiedzili:  Centrum Naukowe Leonardo da Vinci w Chęcinach, Baseny Tropikalne Binkowski w Kielcach. Dla młodszych dzieci, przygotowany był także wyjazd do parku tematycznego Magiczne Ogrody, zaś dla starszych do Parku Linowego w Skarbce Dolnej, gdzie poza trasami wspinaczkowymi młodzież uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych opowiadających o  historii i geografii regionu. Były też warsztaty  czekolady i karmelu, na których każdy z uczestników przygotowywał dla siebie słodkie upominki. Oprócz ciekawych wypraw i zabaw prowadzono również zajęcia profilaktyczne. Były to warsztaty, filmy i gry multimedialne, zajęcia plastyczne i sportowe, pogadanki oraz dyskusje. Dzieci brały udział w spotkaniu dotyczącym zasad bezpiecznego wypoczynku letniego z przedstawicielem PPIS w Ostrowcu Św. oraz policjantami z  KP w Kunowie. Każdy turnus kończyło uroczyste wręczenie uczestnikom  przez wójta gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego  dyplomów i słodkich upominków. Włodarz gminy wyraził nadzieję, że półkolonie staną się już „wakacyjną tradycją” w gminie Waśniów.

-Profilaktyka jest ważnym i kluczowym tematem w pracy z dziećmi i młodzieżą, a jeżeli można połączyć ją z zabawą i aktywnym wypoczynkiem niewątpliwie przynosi to wymierne korzyści. Dlatego uważam, że należy kontynuować to przedsięwzięcie również w latach kolejnych- podkreśla wójt Krzysztof Gajewski.

 Nad realizacją letniego wypoczynku i bezpieczeństwem uczestników czuwała wspaniała i niezawodna kadra półkolonii,  składająca  się z nauczycieli pracujących na co dzień w szkołach podstawowych na terenie gminy Waśniów. Kierownikiem półkolonii była  Stella Drożdżal zaś wychowawcami: Leokadia Czaja, Ewa Kaczmarczyk, Monika Pycela,  Agata Surowiec oraz  Marta Gajewska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *