W Boleszynie szkoła jak marzenie!

Zakończyły się już prace termomodernizacyjne budynku Szkoły Podstawowej w Boleszynie. Od 1 września uczniowie rozpoczną naukę w pięknym obiekcie.   Jak potwierdza Krzysztof Gajewski, wójt gminy Waśniów odbioru technicznego inwestycji dokonano 21 lipca br.

-Jest to jedno z zadań, które realizowaliśmy w ramach dużego projektu pn. „Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Waśniów”. W ramach tego zadania budynek szkoły został gruntowanie ocieplony, została także wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Zostały dostarczone instalacje fotowoltaiczne oraz zamontowane energooszczędne oświetlenie. Budynek ma także nową elewację, wymieniony dach oraz instalację centralnego ogrzewania i centralnej wody.  Budynek zyskał też nowe źródło ogrzewania  w postaci dwóch kotłów olejowych i pompy ciepła w kompleksowo wyremontowanej kotłowni. W ramach przeprowadzonych prac wykonany został remont schodów oraz balustrady.  Dzięki przeprowadzonym pracom budynek zyskał nową jakość, a uczniowie od września rozpoczną  naukę w komfortowych i bezpiecznych  warunkach – mówi wójt Krzysztof Gajewski.

   Wartość prac w ramach projektu to 2 739 718,33  złotych. Cały projekt oprócz termomodernizacji budynku szkoły, obejmuje termomodernizację budynku oczyszczalni ścieków w Pękosławicach, budynku ujęcia wody w Piotrowie oraz budynku Urzędu Gminy w Waśniowie. Gmina na realizację projektu pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 1 726 302,04 złotych.  Szkoła Podstawowa w Boleszynie prowadzona jest przez osobę fizyczną, jednak wójt K. Gajewski dokłada wszelkich starań, aby warunki nauki dzieci były jak najlepsze, z dostępem do najwyższych standardów i najnowszych technologii. By dzieci z  mniejszych miejscowości miały takie same szanse rozwijania swoich umiejętności, kompetencji oraz realizowania swoich pasji, jak ich rówieśnicy z większych ośrodków. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *