Piknik Sąsiedzki w kolorach jesieni

Pod takim hasłem odbyła się niezwykła impreza, integrująca mieszkańców Sudołu, której organizatorami byli: Grupa “Aktywny Sudół” oraz Fundacja Akademia Inicjatyw i Rozwoju. Z minuty na minuty, choć na początku nieco nieśmiało, wypełniał się uczestnikami plac przy Zajeździe “Leśne Kąty” – może sprzyjała temu dobiegająca z daleka muzyka, może kolorowy dmuchany zamek, a może pyszności kulinarne przygotowane przez panie z Grupy “Aktywny Sudół”, których zapach roznosił się dookoła. Jedno jest pewne – wszyscy, którzy przybyli na Piknik, mogli liczyć na mnóstwo, niezapomnianych atrakcji.

– Nasza miejscowość stała się atrakcyjna dla wielu rodzin. Ludzie kupują tu działki, budują domy, jednak się nie znają. Stąd też zaproponowaliśmy mieszkańcom ,wspólnie z Grupą “Aktywny Sudół” imprezę integracyjną, aby poznać swoich sąsiadów I być może też zachęcić ich do działania -mówi Sylwia Ojczymek -Mroczek z Fundacji Akadamia Inicjatywy i Rozwoju.

Piknikowi towarzyszyło mnóstwo niespodzianek i stoisk tematycznych, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W barwach jesieni i obfitości opływał stół pań z Grupy “Aktywny Sudół”, gdzie można było degustować do woli rozmaite smakołyki – przepyszne ciasta, pierożki z nadzieniem grzybowym, rogaliki z nadzieniem owocowym, no i oczywiście nie zabrakło tradycyjnej grillowanej kiełbaski. Grupa „Aktywny Sudół” to licząca około 15 osób inicjatywa mieszkanek Sudołu, które zechciały kontynuować spotkania rozpoczęte w ramach projektu ‘EKO-KREACJE…” i wspólnie działać dla własnego rozwoju oraz społeczności, w której żyją. To niezwykłe panie z mega pozytywną energią, którą zarażają wszystkich. Swoje stoisko też miały: Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski z nadleśniczym Adamem Podsiadło oraz Muzeum Historyczno -Archeologiczne z dyrektorem Andrzejem Przychodnim. Frajdą dla najmłodszych były szaleństwa na dmuchańcu, który zapewnił Dariusz Krześniak, a także gry, konkursy, tatuaże i robienie warkoczyków oraz liczne animacje, które przygotowały: Joanna Kochan, Zosia Kochan i Natalia Skuza. . Radość z integracji z mieszkańcami dzielili zaproszeni goście – radna Sejmiku Województwa Magdalena Zieleń, radna Rady Miasta Ostrowca Św., Renata Duda oraz członek zarządu powiatu i dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Agnieszka Rogalińska. Z mieszkańcami Sudołu integrowali się także członkowie: ostrowieckich Klubów Seniora “OKAS” z Anną Bzymek oraz “Metamorfoza” z Grażyną Maj, a także Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów z Barbarą Domagałą i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej z przewodniczącym Zbigniewem Pękalą. . Można było także obejrzeć prezentację prac uczestników warsztatów w ramach projektu „EKO-KREACJE”, wśród których były bardzo ciekawe prace, gdzie wykorzystano niepotrzebne przedmioty (dywaniki z podkoszulek bawełnianych), wianki z motywami jesiennymi oraz szydełkowe serwety, łapacze snów i inne dekoracje. Atrakacją było też stoisko z bronią czarnoprochową, która prezentował Piotr Szumlak. Wszystkim przygrywał duet muzyczny – Wiesława Batorska i Marek Grützmacher, a duch dobrej zabawy roznosił się po okolicy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, a także: wójtowi Jerzemu Murzynowi, sekretarz Małgorzacie Sobieraj, radnemu gminy Bodzechów Tomaszowi Żądło, Nadleśnictwu Ostrowiec, Muzeum Historyczno – Archeologicznemu, stowarzyszeniom i organizacjom za współpracę oraz wsparcie w realizacji tej inicjatywy.

Fundacja Akademia Inicjatywy i Rozwoju w ramach projektu  EKO-KREACJE. WOKÓŁ KRZEMIENNEGO DZIEDZICTWA” zorganizowała drugą już akcję społecznościową (pierwszą był Rodzinny Dzień Niepodległości 12 listopada 2022 r. )Zadanie pn. „EKO-KREACJE. WOKÓŁ KRZEMIENNEGO DZIEDZICTWA jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *