Szlachetna Paczka w Waśniowie

W tym roku gmina Waśniów aktywnie włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”, organizowaną przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Skierowana jest ona do najbardziej potrzebujących rodzin, dotkniętych osamotnieniem, chorobą, czy ubóstwem. Wolontariusze docierają do rodzin w całej Polsce, poznają ich trudności, diagnozują potrzeby i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńcy przygotowują indywidualną pomoc, w zależności od potrzeb. Z gminy Waśniów pomocą zostało objęte 18 rodzin, zgłoszone do „Szlachetnej Paczki” przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, którego pracownicy doskonale znają trudności rodzin. W akcję zaangażował się także wójt gminy Krzysztof Gajewski, z którego inicjatywy został udostępniony samochód Urzędu Gminy w celu dostarczenia paczek do rodzin. Ponadto wójt Krzysztof Gajewski wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Gminy przygotował świąteczne paczki dla 10 rodzin objętych pomocą społeczną, które bezpośrednio dostarczył.

-Świąteczny czas, to wyjątkowy moment, kiedy bardziej niż kiedykolwiek budzi się w nas potrzeba obdarowywania innych i dzielenia się dobrem. Chcemy, poprzez tę akcję wnieść nieco świątecznej radości do domów tych rodzin, które z różnych przyczyn borykają się z codziennymi problemami. Objęte są one systemowym wsparciem w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, lecz „Szlachetna Paczka” umożliwia obdarowanie rodzin wymarzonym sprzętem, czy też innymi darami, których potrzebę zgłaszali wolontariuszom. Dzięki tej akcji połączyliśmy ze sobą tych, którzy chcą pomagać, z tymi którzy potrzebują wsparcia – mówił wójt Krzysztof Gajewski.

Darczyńcy wszystkie paczki dostarczyli do wyznaczonego pomieszczenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Waśniowie. Stamtąd zostały one przewiezione i przekazane rodzinom przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy. Obdarowane rodziny nie kryły wzruszenia i radości z otrzymanych świątecznych darów.

Krzysztof Gajewski wójt gminy Waśniów: Świąteczny czas, to wyjątkowe chwile, kiedy w każdym z nas budzi się potrzeba obdarowywania innych i chęć dzielenia się dobrem. Cieszy mnie, że włączyliśmy się w tę szlachetną akcję i mam nadzieję, że wnieśliśmy nieco radości oraz uśmiechu w rodziny, które borykają się z różnymi problemami. To ważne, aby dzieląc radość Bożego Narodzenia , być bliżej tych, którym jest nieco trudniej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *