Przebudowa małej targowicy w Ożarowie

Zastępca burmistrza Ożarowa, Paweł Rędziak podpisał umowę z wykonawcą Firmą FHU Czerwiński z Gorzyc na przebudowę Małej Targowicy w Ożarowie. Plac został już przekazany wykonawcy i rozpoczął się demontaż istniejącego budynku oraz nawierzchni.

-Zakres robót obejmie wymianę całej infrastruktury podziemnej, w tym sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, sanitarnej i burzowej oraz elektrycznej zarówno zasilającej planowany budynek, jak i oświetlenie placu – mówi zastępca burmistrza, Paweł Rędziak. Na placu powstanie budynek usługowo -handlowy o powierzchni ok. 100 metrów, który będzie połączony z toaletami ogólnodostępnymi. Na placu, który zostanie cały zadaszony, zostanie położona także nowa nawierzchnia. Budynek będzie wyposażony w fotowoltaikę i pompę ciepła. Powstanie również mała infrastruktura i zieleń w gazonach.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3.700.000 złotych. Dotacja z Polskiego Ładu wynosi 2.300.000 złotych. Wkład gminy Ożarów wyniesie 1.400.000 złotych. Planowany termin zakończenia budowy to koniec sierpnia 2024 r. W tym czasie handel będzie odbywał się na Placu Wolności w Ożarowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *