Świąteczny prezent dla Bodzechowa

Strażacy z Bodzechowa dostaną fabrycznie nowy, nowoczesny samochód strażacki. Jednostka OSP w tej miejscowości obchodzi w tym roku 100-lecie działalności.

-O takim jubileuszowym prezencie można było tylko pomarzyć – mówią druhowie z Bodzechowa. Prezes gminnego OSP, Wiesław Cisek, dodaje, że strażacy z Bodzechowa na taki prezent zasłużyli.

W czwartek w Staszowie, wójt Jerzy Murzyn i skarbnik gminy, Beata Gardynik, podpisali umowę z przedstawicielami województwa o dofinansowaniu ze środków unijnych zakupu nowego, nowoczesnego wozu strażackiego dla OSP w Bodzechowie.

– To bardzo dobra przedświąteczna wiadomość, bowiem możemy liczyć na korzystne warunki dofinansowania w wysokości 85 proc. kosztów samochodu wraz z wyposażeniem – podkreśla Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. -Szybko przygotowaliśmy i złożyliśmy wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony jako drugi w kolejności w województwie. Warto było nieco poczekać, bowiem dostaniemy nowocześniejszy wóz na korzystniejszych niż dotychczas warunkach finansowych.

– Już przygotowujemy specyfikację i przetarg na zakup samochodu – mówi Wiesław Cisek, prezes gminnej OSP w Bodzechowie i przewodniczący rady gminy. -Strażacy z Bodzechowa, jak nikt inny zasłużyli na niego. To jedna z najlepszych jednostek OSP nie tylko w powiecie, ale i w województwie. Od 1995 roku pracuje w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. W tym roku obchodzi ona 100-lecie działalności i myślę, że jest to godny prezent na jubileusz. Do tej pory jednostki OSP mogły liczyć na dofinansowanie z programów wojewódzkich w wysokości 50 proc. kosztów zakupu i w dodatku samochodu nieuzbrojonego, natomiast my otrzymaliśmy dużo wyższe dofinansowanie na wóz z pełnym, nowoczesnym wyposażeniem. W ramach tego dofinansowania dostaliśmy blisko 1,3 mln zł a z budżetu gminy dołożymy jedynie 227 tys. zł.

Jest szansa, że jeszcze w tym roku, nowy samochód prosto z fabryki, przyjedzie do strażnicy w Bodzechowie i stanie na miejscu wysłużonego już samochodu bojowego, który służy strażakom z tej miejscowości od 30 lat.

– Ważne, że otrzymamy samochód z pełnym wyposażeniem o wartości około półtora miliona złotych. Dzięki temu zakupowi, staniemy się jedną z najlepiej wyposażonych i nowocześniejszych jednostek OSP w regionie – dodaje Wiesław Cisek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *