Zamknij

Siatkarki KSZO SMS prowadziły 1:0 w meczu i 23:19 w II secie, ale przegrały w Szczyrku...

22:45, 21.10.2023
Skomentuj

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *SMS PZPS Szczyrk II - KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (20:25, 27:25, 25:16, 25:22).

?php>

SMS: Kołakowska, Piśniak, Górzyńska, Wieczorek, Adamczewska, Kaczmarzyk, Gucwa (libero) oraz Zegan, Struzik, Koput, Minkiewicz. Trener: Marcin Orlik.

?php>

KSZO: Kłosowska, Gruchaj, Nowak, Mich, Kryvoruchko, Werocy, Mendzelewska (libero) oraz Pawlik, Kos, Włodarczyk, Jabłońska (libero). Trener: Piotr Brodawka.

?php>

Sędziowali: Jerzy Stachnik (pierwszy sędzia), Katarzyna Szydło (drugi sędzia).  Widzów: 25. Czas trwania meczu: 112 min.

?php>

Konfrontacja w Szczyrku raz jeszcze udowodniła, że zespół tamtejszego SMS od lat "nie leży" naszym siatkarkom. Ich przegrana z SMS jest mimo to pewną niespodzianką, bo przecież to nasza drużyna prowadziła w tabeli.

?php>

Mecz zaczął się tak, jak oczekiwaliśmy. W I secie nasza drużyna prowadziła 4:0, 8:4, 12:5 i 17:11,  grając dość pewnie i kontrolując grę. Po dwóch piłkach setowych ostrowczanki objęły prowadzenie w meczu.

?php>

W II secie gra toczyła się "punkt za punkt". Było 3:3, 5:5, 9:9, aż to gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Jednak od stanu 16:16 wydawało się, że pomarańczowo-czarne wróciły na właściwe tory, bo znów przejęły inicjatywę. Na tablicy zmieniał się wynik na naszą korzyść: 16:19, 17:20, a przy stanie 19:23  wydawało się, że sztuką było przegrać tę partię. Jednak młode rywalki nakręciły się swoją grą i doprowadziły do remisu najpierw 23:23, a później 24:24 i 25:25. Dwie ostatnie akcje seta należały do gospodyń, które wyrównały stan spotkania na 1:1.

?php>

Niestety, po tym pechowo zakończonym secie nasza drużyna nie odzyskała już w tym meczu ani spokoju, ani pewności w grze...

?php>

 SMS ze Szczyrku w III secie szybko objął prowadzenie i stale powiększał przewagę - 6:2, 9:6, 11:7, 17:9, 20:12. Nasze siatkarki zdobyły w tej partii zaledwie 16 oczek.

?php>

Podobnie było w IV secie, w którym kadetki SMS prowadziły 5:2, 10:5, 14:8 i 18:14. Przy stanie 24:17 i po pięciu obronionych piłkach  meczowych, KSZO SMS zszedł z parkietu pokonany po raz pierwszy w tym sezonie.  

(Dariusz Kisiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%