Zamknij

Zadowolenie, optymizm i ciężka praca w sekcji boksu olimpijskiego KSZO

Dariusz KisielDariusz Kisiel 09:18, 12.02.2025 Aktualizacja: 09:19, 12.02.2025
Skomentuj fot. Staszek Dulny fot. Staszek Dulny

Sekcja pięściarska KSZO spotkała się w szerokim gronie po raz pierwszy w nowym, 2025 roku. Ze sponsorami, trenerami, sędziami i członkami zarządu spotkali się prezydent Ostrowca Artur Łakomiec i starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska, którzy podziękowali za sukcesy i życzyli kolejnych udanych startów całej rodzinie pięściarskiej z naszego miasta.

Oczywiście, na spotkaniu nie zabrakło wicestarosty Łukasza Dybca, który obecnie jest społecznym szkoleniowcem w KSZO.

Łukasz Dybiec wraz z prezesem sekcji Łukaszem Norowskim podsumowali ubiegły rok, w którym w klasyfikacji sportu młodzieżowego KSZO uplasował się na wysokim, 9 miejscu w Polsce na 216 sklasyfikowanych klubów. Lokata ta mogłaby być wyższa, ale w kilku kategoriach wiekowych naszym zawodnikom przydarzyły się kontuzje, eliminujące z walki o medale.

-Jesteśmy najlepszym klubem pięściarskim w województwie świętokrzyskim, wywalczyliśmy również drużynowe mistrzostwo okręgu – wyliczał sukcesy Łukasz Dybiec. –Bardzo liczę na to, że w 2025 roku w klasyfikacji krajowej będziemy wyżej. By tak było, nie zasypiamy gruszek w popiele. Każdego dnia prowadzimy pracę szkoleniową w każdej kategorii wiekowej. Zajęcia w naszej salce treningowej rozpoczynają się o 16.00, a kończą o 21.00. Nie możemy zapominać o nowych formach szkoleniowych. Sporo obiecuję sobie po współpracy z ostrowiecką Szkołą Mistrzostwa Sportowego i udanym naborze do klas o profilu „boks olimpijski” do szkoły podstawowej (chłopców i dziewcząt do klasy VI oraz uzupełniający do klasy VII i VIII) oraz do liceum ogólnokształcącego (chłopców i dziewcząt do klasy I oraz uzupełniający do klasy II, III i IV). Chciałbym, by w naszej sekcji rozpoczął pracę fizjoterapeuta, a w dalszej perspektywie nawet psycholog, a wysiłki zawodników oprzeć o zdobycze medycyny sportowej.

Jak zapowiedział Łukasz Dybiec, w tym roku ma także wystartować liga pięściarska, zrzeszające najsilniejsze okręgi pięściarskie.

Trenerzy KSZO i sędziowie pięściarscy z Ostrowca Świętokrzyskiego sporo mówią o tym, że Polski Związek Bokserski zmienił federację na World Boxing, a to wiąże się również z innym cyklem zawodów mistrzowskich, a także rozkładem kategorii wagowych. Być może środowisko pięściarskie uzyska więcej odpowiedzi po spotkaniu jakie w Warszawie prezes Grzegorz Nowaczek odbył z Borisem van der Vorstem – prezesem World Boxing. Głównym celem wizyty było omówienie współpracy między obiema organizacjami oraz wyznaczenie dalszych kierunków rozwoju polskiego boksu na arenie międzynarodowej.

O tym, jak wygląda praca trenerska w KSZO najlepiej niech świadczy miniony weekend, w którym nasi młodzi zawodnicy spędzili intensywnie czas na dwudniowym campie sparingowym w CKB Potężnie Ciechocinek. Walki sparingowe stoczyli tam Katarzyna Górnisiewicz, która udała się prosto do Wałcza na zgrupowanie kadry narodowej kadetek, Julia Celińska, Oliwier Reszka, Dawid Kłos, Jakub Krajewski, Aleksander Masternak, Jakub Górnisiewicz.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%