Jak informuje por. Marcin Kowal, Wojska Obrony Terytorialnej po raz trzeci obchodziły swoje święto. Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr.cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ,,Nurt? dziś, w piątek, uczcili na kieleckiej Bukówce ten dzień uroczystą zbiórką. Ogólnopolskie obchody, z udziałem przedstawicieli wszystkich brygad, będą miały miejsce w niedzielę, 27 września w Radomiu.
?php>?php>27 września 1939 r. powstało Polskie Państwo Podziemne. Tego dnia, jeszcze przed zakończeniem oblężenia Warszawy, została powołana Służba Zwycięstwu Polski, poprzedniczka Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Ustanowienie święta WOT w dniu utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego podkreśla historyczną tożsamość żołnierzy piątego rodzaju sił zbrojnych, którzy dziedziczą tradycje Armii Krajowej.
?php>?php>Ze względu na panującą pandemię, tegoroczne obchody miały skromniejszy niż zazwyczaj charakter. Podczas uroczystego apelu Dowódca 10. ŚBOT płk Grzegorz Motak wygłosił przemówienie oraz wyróżnił najlepszych żołnierzy brygady.
?php>- Ostatnie miesiące to trudny czas dla naszej Ojczyzny i jej obywateli. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stanęli na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa i musieli stawić czoła nowym wyzwaniom. W tym dniu dziękuję wszystkim żołnierzom za służbę, za patriotyzm, za poświęcanie swojego wolnego czasu, żeby służyć Ojczyźnie i jej obywatelom. Dziękuję również Waszym rodzinom, za wsparcie jakiego Wam udzielają na co dzień, abyście mogli pełnić tą zaszczytną służbę ? mówił dowódca 10. ŚBOT.
?php>?php>27 września jest również pierwszą rocznicą objęcia obowiązków przez obecnego Dowódcę Brygady. Tego dnia w 2019 roku płk Grzegorz Motak zastąpił na stanowisku Dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Artura Barańskiego.
?php>Żołnierze 10. ŚBOT będą również obecni w kieleckich obchodach rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które będą miały miejsce 27 września przy pomniku Armii Krajowej.
WOT opiera swój potencjał na żołnierzach ? ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.
?php>Rozpoczął się czas letnich festiwali w powiecie.
Brak istotnej informacji. Wstęp wolny?
Iga
17:39, 2025-07-04
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
widać że nie jesteś pracownikiem tego zakładu skoro tak lekko piszesz (Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią) - tu chodzi o największy zakład pracy w mieście którego pracownicy utrzymują tysiące mieszkańców Ostrowca , nie czujesz tego ?? a co do ciężkich warunków pracy w hucie , bywało dużo trudniej i za niewielkie wynagrodzenie + strach że z dnia na dzień pójdzie się na bruk za bramę huty ; zanim coś napiszesz to 100 razy pomyśl...
W.S.
07:45, 2025-07-03
Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu
Szanowna rado nadzorcza nie jesteście biurem podróży, powinniście jakoś wyglądać. Rozwój usług funeralnych - spoko. Utrzymanie terenów cmentarzy - spoko. Ale wdrażanie rozwiązań podnoszących jakość obsługi mieszkańców cmentarzy to naprawde muszę zobaczyć.
Nowy wymiar...jednak
03:27, 2025-07-03
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
Wiedzą jak uciszyć ludzi. Może zafundują nam kolejną obniżkę płac?? a później wróci wszystko do normy. Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią. Ludzie są już zmęczeni brakiem odpowiednich podwyżek w stosunku do bardzo ciężkich warunków pracy.
Hutnik
10:02, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz