Z inicjatywy mieszkańców Prawęcina już po raz 6 odbyły się w minioną sobotę Dożynki Prawęckie. Społeczność Prawęcina, jak również Stowarzyszenie Prawęcin nad Węgierką po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powrócili z cykliczną imprezą, która odbywa się od 2015 roku. Jak podkreślają prezes Stowarzyszenia Prawęcin nad Węgierką Sylwester Gierczak oraz sołtys Małgorzata Ronduda celem tego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie i przekazywanie kolejnym pokoleniom tradycji dożynkowych. Co roku impreza przyciąga wielu mieszkańców okolicznych miejscowości oraz sympatyków tradycji i kultury wiejskiej.
?php>Tegoroczne dożynki zostały połączone z uroczystym nadaniem sztandaru jednostce OSP Prawęcin przez burmistrza miasta i gminy Kunów Lecha Łodeja. Nadanie sztandaru ufundowanego przez gminę Kunów zbiegło się z 95 rocznicą utworzenia jednostki OSP w Prawęcinie. Sztandar został oficjalnie odebrany przez prezesa powiatowego zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych Krzysztofa Gajewskiego oraz prezesa OSP Prawęcin Jarosława Piwnika.
Szwajcarskie miliony nie dla Ostrowca?!
To już któraś z kolei porażka ostrowieckich władców. Kolejny raz obchodzimy się smakiem. Oby tak dalej, może kolejny profil na Facebooku założycie informujący o porażkach ostrowieckich parlamentarzystów
Dynks
13:54, 2025-07-16
Szwajcarskie miliony nie dla Ostrowca?!
Slabo napisany program, nieciekawe cele, wiec nic dziwnego ze dopiero 32 miejsce i brak dofinansowania.
!!!
13:03, 2025-07-16
Szwajcarskie miliony nie dla Ostrowca?!
No widzisz ZATROSKANY,te pisiory znowu cie w jajo zrobiły. 🤣🤣 Za to możemy się uśmiechać. 👍💩
PUSTY DZBAN
12:53, 2025-07-16
Sprzeciw radnych wobec tworzenia ośrodków
Artykuł nudny , nużacy a autorka tak namieszała, że nie wiadomo o co chodzi, widac, że płacą jej od wiersza.
czytelniczka
12:43, 2025-07-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz