Tegoroczne ferie zimowe w Kunowie rozpoczął Kunowski Serdeczniak. Impreza zorganizowana była już po raz ósmy, a dedykowana dzieciom z niepełnosprawnościami z terenu gminy.
?php>Serdeczniak zgromadził wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę i rodzinną atmosferę. Imprezę otworzył burmistrz Kunowa Lech Łodej, wśród uczestników byli również podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy w Dołach Biskupich, Dziennego Domu Senior +, a także świetlic wiejskich w Kunowie i Kolonii Inwalidzkiej. Radość integracji dzielili z uczestnikami także - Piotr Bek, przewodniczący Rady Miejskiej oraz radni: Jadwiga Banasik, Renata Ćwiklińska, Barbara Domagała, Teresa Łucka, Jolanta Ożdżyńska, Joanna Potrzeszcz, kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Paweł Gawron, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz kierownicy świetlic i domów wsparcia na terenie gminy Kunów - Katarzyna Orczyk, Edyta Kitowska, dyrekcje szkół w Janiku, Wymysłowie, Nietulisku Dużym oraz zaprzyjaźniona kadra ostrowieckiego Zespołu Szkół Specjalnych z dyrektor Agnieszką Wziątek - Dryjas. Serdeczniak poprowadziła Ewa Gaj, dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki w Kunowie.
?php>Kunowski Serdeczniak wpisał się na stałe w kalendarz imprez gminy. Integruje nie tylko dzieci z niepełnosprawnościami, ale także ich rodziny oraz podopiecznych innych placówek. Jak podkreślał burmistrz Lech Łodej to między innymi spełnienie oczekiwań tej grupy mieszkańców, które było efektem rozpoczęcia dialogu samorządu Kunowa z rodzicami osób niepełnosprawnych, czego nikt wcześniej nie robił.
?php>-Na terenie naszej gminy mieszka około 20 rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. Osiem lat temu chciałem poznać ich potrzeby i oczekiwania, czego wcześniej nikt z samorządu nie zrobił. Stąd też w naszych działaniach pojawiło się szereg propozycji dla dzieci z niepełnosprawnościami, ale też dla innych środowisk potrzebujących wsparcia. Nasze działania pomocowe realizujemy poprzez dzienne domy dla seniorów i świetlice wiejskie dla dzieci. W perspektywie mamy utworzenie świetlicy w dworku w Chocimowie i budowę Domu Pomocy Społecznej w Karczmie Miłkowskiej - mówił burmistrz Lech Łodej.
?php>O oprawę muzyczną Kunowskiego Serdeczniaka zadbali: Piotr Skwarliński i Paweł Cieślik, a swoje talenty wokalne prezentowały: Maja Ożdżyńska i Ania Milewska. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek w postaci kubeczka. Wzruszającym momentem podczas Serdeczniaka było wspomnienie Madzi Jedlikowskiej, która niedawno odeszła. Lokalny artysta Łukasz Pasternak dedykował jej swój wiersz, a także wystawę prac plastycznych, które towarzyszyły tegorocznemu Serdeczniakowi. Jak mówił burmistrz Lech Łodej, te gesty pokazują więzi, które tworzą się w społeczności i są niezwykłą inspiracją do kolejnych działań.
?php>?php>?php>Lech Łodej burmistrz: Cieszę się, że już po raz ósmy możemy spotkać się, aby integrować się podczas wspólnej zabawy. Kunowski Serdeczniak to w naszej gminie duże wydarzenie, dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, a będące tak naprawdę odpowiedzią na ich oczekiwania i potrzeby. Staramy się opiekować każdą grupą społeczną naszej gminy, poprzez szereg podejmowanych działań. To codzienna praca Środowiskowego Domu Samopomocy, Domu Senior +, czy też świetlic wiejskich dla naszych najmłodszych mieszkańców. Dzieci są także objęte opieką w wakacje i ferie zimowe, czego wcześniej nie było. Myślę, że na nasze możliwości spełniamy wszystkie te oczekiwania różnych środowisk.
?php>
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Powrót „zbrojeniówki” do Ostrowca nie wszystkim się pod
Gwoli sprostowania.To PiS promując Zielony ład, mówił o swoim wielkim sukcesie.A jeżeli chodzi o waloryzację, to ta jest wpisana w konstytucję i każdy rząd musi to respektować,więc żadnej łaski nie było.Natomiast jednym z osiągnięć PiSu, było doprowadzenie do rekordowej inflacji w tamtym czasie ,na tle Europy.
Gość do hutnika.
11:30, 2026-01-11
Jeździmy dla mieszkańców! Powiat zapłaci za nowe linie
Jestem ciekaw kiedy władze w Warszawie zrozumieją, że w Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to powiaty powinny mieć pierwszeństwo a nie gminy. Obecna sytuacja wynika z faktu, że Ministerstwo Infrastruktury znów przeliczyło się z budżetem. A jaki sens jest dawać najpierw gminom, jak to jednak transport publiczny opiera się zwykle na dojeździe do stolicy powiatów. Ciekawe też kiedy ludzie na Fb nauczą się, że FRPA to nie to samo co kursy MZK. Bo zamiast zwracać uwagi do liń PKS-u czy TK, które obsługują trasy z tego funduszu to komentują trasy MZK. A warto wiedzieć, że komunikacja miejska ma zakaz korzystania z tego funduszu, bo pewien minister sobie tak to uwidział i tak jest, więc obecnie komunikacja regionalna i miejska to dwa różne światy :)
Gość
22:55, 2026-01-10
Prokurator Waldemar Pionka wygrał w Strasburgu
Brawo P. Prokuratorze! Z PiSuarami trzeba walczyć do końca. I można, a nawet trzeba z tymi łajdakami wygrać.
zatroskany
15:29, 2026-01-08
Powrót „zbrojeniówki” do Ostrowca nie wszystkim się pod
PiS to organizacja polityczno-awanturnicza mająca za swój cel udowadnianie że tylko oni mają zawsze i wszędzie rację .Nawet demokratycznie wybrany rząd,burmistrzowie i prezydenci miast ,z innych partii politycznych i ugrupowań , są przez PiS krytykowani i często bezpodstawnie oskarżani tylko dlatego że PiS przegrało w wyborach a gdy jako rządzący dopuszczali się do ohydnych przekrętów to uważają że wszystko było OK !! Nie ulegajmy szowinizmowi tej niedemokratycznej wodzowskiej partii i udowadniajmy że są w Polsce ludzie potrafiący skutecznie rządzić bez wykorzystywania szemranych korzyści z racji zajmowanych stanowisk.
kiedyś hutnik HO
10:02, 2026-01-08