Zamknij

Czy na pewno chodzi o park kulturowy? (zdjęcia, wideo)

15:26, 14.10.2021
Skomentuj

Z udziałem wojewódzkiego konserwatora zabytków Anny Żak, przedstawicieli Instytutu Dziedzictwa Narodowego Niny Glińskiej i Łukasza Młynarskiego, dyrektora Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu w Krzemionkach Andrzeja Przychodniego, prezesa Stowarzyszenia MOST Dominika Włudygi, wicestarosty ostrowieckiego Andrzeja Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego Mariusza Pasternaka, burmistrz Ćmielowa Joanny Suski, radnych miasta i gminy Ćmielów odbyło się wczorajsze spotkanie w Ćmielowie, dotyczące utworzenia Parku Kulturowego na terenie miasta i gminy Ćmielów.

?php>

?php>

W spotkaniu, które zostało zorganizowane z inicjatywy przewodniczącej Rady Miasta Krystyny Zdonek, wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Nikodem i kilku radnych udział wzięli pracownicy urzędu gminy i jednostek podległych, mieszkańcy gminy, sołtysi, przewodniczący rad osiedlowych Ćmielowa oraz radny i mieszkańcy Sudołu oraz Magoni. Urząd Gminy Bodzechów reprezentował Jarosław Kawiński. Zaproszeni goście w merytoryczny sposób przybliżyli zebranym idee parku kulturowego, cel, założenia i korzyści związane z jego utworzenia.  Podkreślili w swoich wystąpieniach zasadność utworzenia parku, choćby ze względu na wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO Krzemionek, Borowni, Korycizny, Gawrońca oraz wyłączenia działalności wydobywczej w postaci kopalni, utworzenia farm fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych czy miejsc gromadzenia odpadów.

?php>

W ogniu pytań, nie zawsze rzeczowych, stanęła konserwator zabytków A Żak, która spokojnie i cierpliwie odpowiadała na pytania. Niestety, ale niektóre wypowiedzi z sali odbiegały zupełnie od tematu. Kilka osób nie było zainteresowanych zgłębieniem wiedzy na temat tworzenia parku kulturowego, a skupiła się jedynie na ataku zaproszonych gości. Nie zabrakło także przy tym drwiącego śmiechu i wypominania rzekomej przynależności partyjnej. Trzygodzinne spotkanie było nagrywane przez Urząd Miasta Ćmielów.

?php>

?php>
(Joanna Boleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%