Rozpoczęcie ruchu bezwizowego do Stanów Zjednoczonych oznacza dla wielu spełnienie marzeń. Aktualne możliwości wyjazdu do USA są o wiele większe, przy jednoczesnym ograniczeniu wszelkiej biurokracji. Sprawia to, że organizowanie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych pozwoli nam oszczędzić zarówno sporo czasu jak i pieniędzy.
?php>Czym jest ruch bezwizowy z USA??php>
Uczestnictwo naszego kraju w programie ruchu bezwizowego Visa Waiver Program (VWP), zależy od spełnienia przez kraj odpowiednich kryteriów. Głównym warunkiem przystąpienia państwa do programu VWP jest mała ilość wniosków wizowych odrzuconych przez konsulat USA.
?php>Data przystąpienia Polski do VWP przypada na 11 listopada 2019 roku, po wieloletnim okresie oczekiwania. Ogłoszenie tej decyzji przez rząd Stanów Zjednoczonych wywołał niemałe poruszenie w kraju. Dzięki uczestnictwu w programie każdy obywatel Polski jest w stanie podróżować do Stanów Zjednoczonych na okres 90 dni bez wymogu uzyskania wizy. Nasza podróż może mieć charakter zarówno służbowy lub turystyczny.
?php>Wymagane dokumenty?php>
Dołączenie Polski do programu VWP nie oznacza, że możemy się wybierać w podróż bez żadnych dokumentów. Aby dostać się do USA w sposób bezpieczny i legalny niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu. Nie jest to jednak jedyny wymagany dokument.
?php>Przed wylotem powinniśmy się zarejestrować w Electronic System od Travel Authorization (ESTA). Jest to popularny na świecie system autoryzacji podróży. Poprzez złożony przez internet wniosek będziemy w stanie przejść kontrolę na lotnisku, która umożliwi nam dalszą podróż. Niewypełnienie wniosku może oznaczać brak zgody na wpuszczenie na pokład samolotu. Istotne jest więc by pamiętać o wypełnieniu wniosku poprzez ESTA przed lotem, tak by uniknąć przykrych niespodzianek.
?php>Główne zalety ruchu bezwizowego?php>
Uczestnictwo Polski w programie ruchu bezwizowego umożliwia nam trzymiesięczny legalny pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to ogromne ułatwienie dla osób często odwiedzających Stany, ale również dla turystów, których pobyt trwa krócej niż trzy miesiące. VWP jest więc programem niosącym wspaniałe możliwości dla wszystkich osób, niezależnie od celu ich podróży do Stanów Zjednoczonych.
?php>USA jest jednym z największych krajów na świecie, w którym to możemy spotkać niemal wszystkie rodzaje warunków atmosferycznych, rzeźby terenu oraz krajobrazy. Okres 3 miesięcy może się wydawać, dość krótki biorąc pod uwagę rozmiary USA, jednak przez ten czas każdy powinien znaleźć czas na odwiedzenie większości ciekawych miejsc. Podróż powinnyśmy zacząć od Nowego Jorku, poprzez centralne stany, a zakończyć na Los Angeles.
?php>Przed przystąpienie do programu VWP proces uzyskania wizy do Stanów Zjednoczonych był długi i skomplikowany. Co więcej, wnioski o ubieganie się o wizę można było składać tylko w dwóch miastach na terenie naszego kraju, w Warszawie i Krakowie.
?php>Aktualnie wystarczy jedynie zakupić bilet, zabrać ze sobą ważny paszport oraz zarejestrować się w Electronic System of Travel. Nie ma więc na co czekać!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Most w trakcie rozbiórki. Nie ma przejazdu!
Mam nadzieję ,że ten nowy most będzie szerszy z klasyczną drogą 7 metrów a nie jak było do tej pory 6 metrów.
Johnny
09:29, 2026-04-05
Tyle Polacy wydadzą na Wielkanoc w tym roku
Kolejne ogólnopolskie bicie piany na temat wydatków z okazji Wielkanocy czy Bożego Narodzenia !!! Czy przygotowujemy się do obchodzenia religijnych Świąt czy do przesadnie dużych zakupów żywności na te dwa świąteczne dni ?? Jeśli kogoś stać na kupno najbardziej drogich produktów i w dodatku w dużych ilościach to nikt nie zabrania lecz osoby mniej majętne powinny realnie a nie bezmyślnie zaplanować ilość jedzenia w dni świąteczne żeby nadmiar tego jedzenia nie znajdował się dwa dni po świętach na śmietniku co rokrocznie ma miejsce. Często jestem w sklepach spożywczych i nie dostrzegam jakiejś wielkiej zwyżki cen żywności ; należy tylko uważać na sprzedawców-cwaniaków wykorzystujących ruch przedświąteczny do nieuzasadnionego podwyższania cen sprzedawanych artykułów,które tuż po Świętach stanieją o 10-20% a ten proceder już widać w przed weekendowe piątki i soboty. Więcej optymizmu i realizmu a nie tylko narzekania i narzekania.
japa
11:44, 2026-04-03
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Super inicjatywa, czekamy jeszcze na radę przedszkolaków i radę osób z cukrzyca drugiego stopnia. Macie rozmach…
Kandydat na kandydat
09:43, 2026-04-01
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Nie dostrzegam większego sensu tworzenia kolejnej "rady" czy towarzystwa dyskusyjnego którego głos,decyzje i uchwały będą nieskuteczne dla miasta czy regionu bo powiatem i miastem bo z urzędu ma rządzić Starosta i Prezydent miasta. O wiele skuteczniejszym głosem doradczym dla lokalnych władz może być aktywna strona internetowa na której wszyscy mieszkańcy mogliby swobodnie i bez skrępowania wypowiadać się , zgłaszać ciekawe pomysły czy też krytykować decyzje SP i UM które nie służą mieszkańcom tak jakby chcieli.To również byłoby szerokie forum dyskusyjne bez organizowania administracyjnego żeby wybierać przewodniczącego,skarbnika etc etc etc a dyskusja trwałaby cały rok i do wglądu przez wszystkich a przecież dziś dostęp do Internetu ma każdy kto tylko chce ; dodatkowo wszelkie pomysły i krytyki można by było składać na piśmie do urny/skrzynki w budynku UM Koszt mojego pomysłu jest znikomy i powoduje skuteczniejszą relację na linii mieszkaniec-władza lokalna.
bez zbęnych formalno
08:34, 2026-04-01