Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących pracy zorganizował dwie giełdy pracy. Pierwsza odbyła się 5 czerwca br. dla firmy „Cersanit”. Firma poszukiwała pracowników produkcji, elektromechaników, konstruktorów, technologów i automatyków. Na spotkanie zgłosiło się około 60 osób. Po rozmowach kwalifikacyjnych z pracownikami firmy, zatrudnienie znalazło 19 osób. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła kolejna giełda, która odbyła się 27 czerwca br, zorganizowana dla firmy „Omar”. Tu na rozmowy z pracownikami zgłosiło się aż 130 osób. Firma poszukiwała techników utrzymania ruchu, operatorów linii formującej, operatorów linii parkującej, operatorów linii do paletyzacji, operatorów ciastowych i operatorów piecowych.
-Jeszcze nie mamy dokładnej informacji ile osób zastało zatrudnionych. Jednak, po rozmowach z pracownikami rekrutującymi firmy, wiemy na pewno, że te stanowiska zostaną obsadzone. Nadal będziemy współpracować z firmami poszukującymi pracowników i ogłaszać ewentualne nabory – mówi Paweł Płatek, pośrednik pracy Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Pracownicy firmy oddelegowani do przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych z kandydatami, docenili profesjonalne przygotowanie giełd przez Powiatowy Urząd Pracy, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie spotkań. Giełdy pracy to okazja do tego, by pracodawcy i osoby poszukujące pracy mogły spotkać się w jednym miejscu i w jednym czasie, a także do tego, aby zasięgnąć więcej informacji, dotyczących danego stanowiska pracy, którym kandydat jest zainteresowany.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Kolizje na skrzyżowaniu Polnej i Iłżeckiej
Co tydzień wypadki. Czy ci kierowcy umieją jeździć? Czy jazda po Ostrowcu jest tak trudna? Co jest?
zatroskany
22:24, 2025-12-15
Więcej linii autobusowych dla mieszkańców w 2026 roku
A skad tu na głównej stronie reklama alkoholika,komucha Szejny????????
PUSTY DZBAN
20:40, 2025-12-14
MRM Ostrowca rozpoczęła II kadencję
A teraz dzieciaki to latorośle obecnych WŁODARZY? Widze ze dalej w tej dziurze trwa przekazywanie władzy od komuchow i ARBUZÓW z ZSL z pokolenia na pokolenie. I tak działa system. Zeby coś załatwić w tej metropolii trzeba mieć znajomego gdzieś
PUSTY DZBAN
06:06, 2025-12-12
Tomasz Boroński nowym dyrektorem szpitala
Czy osoba z taką przeszłością zawodową w tylu różnych szpitalach gwarantuje profesjonalizm i zaufanie w naszym szpitalu ? Mam wątpliwości.
???
12:54, 2025-12-11