W minioną sobotę w Domu Kultury w Ćmielowie odbyła się premiera fabularyzowanego dokumentu ukazującego historię Ćmielowa związaną z Powstaniem Styczniowym pt. "Spotkanie". Dokument przedstawia spotkanie pułkownika Mariana Langiewicza z księdzem Kacprem Kotkowskim na ćmielowskiej parafii. Na tę wspaniałą lekcję historii przenoszącą do czasów związanych z Powstaniem Styczniowym zabrali widzów: Stowarzyszenie Miłośników Historii Ćmielowa, Stowarzyszenie "W dobrą stronę", Fundacja Ułani Króla Jana, Lokalna Grupa Inicjatyw Wszelakich "Pasja", parafia w Ćmielowie, Ostoja Tradycji. Wszyscy, którzy zechcieli późne sobotnie popołudnie spędzić na wyjątkowej lekcji historii w Ćmielowie obejrzeli także film Fundacji Ułani Króla Jana "Jasyr" wraz z promującym go teledyskiem. Muzycznie spotkanie uświetniła Renata Kaczmarczyk. O podniebienia wszystkich zadbało Stowarzyszenie "W dobrą stronę" serwując pyszne wypieki.
?php>-Z wielką radością zaprezentowaliśmy w sobotę w Domu Kultury w Ćmielowie etiudę filmową "Spotkanie", którą przygotowało i zrealizowało na nasze zaproszenie tak wielu bezinteresownych ludzi i kilka organizacji- mówi prezes Stowarzyszenia "W dobrą stronę" Robert Sobieraj. Od kilku lat kiedy jako stowarzyszenie "W dobrą stronę" organizujemy w parku plebańskim im. księdza Kacpra Kotkowskiego w Ćmielowie kolejne wydarzenia. I kiedy doskonale wiemy jak wspaniałą postacią ziemi ćmielowskiej był ksiądz Kacper to prędzej czy później jego życiorys i doświadczenie musiało stać się dla nas inspiracją do upamiętnienia tego wspaniałego człowieka całym sercem i duszą oddanemu kościołowi, Polsce i drugiemu człowiekowi. To co się wydarzyło 9 i 10 lutego w starej plebanii w Parku Plebańskim podczas 2- dniowego planu filmowego było dla nas wszystkich niesamowitym doświadczeniem i przygodą. Pozostanie w naszych głowach i sercach na długo za co szczególnie dziękujemy Fundacji Ułani Króla Jana i Ostoja Tradycji Sławomirowi Kwoce oraz Lokalnej Grupie Inicjatyw Wszelakich "Pasja" , ks dziekanowi Czesławowi Gumieniakowi za udostępnienie starej plebani oraz wszystkim, którzy dołożyli swój czas, zainteresowanie i zaoferowali choćby najdrobniejszą pomoc. Zapraszamy na naszego stowarzyszeniowego facebooka, gdzie na bieżąco informujemy o nadchodzącej premierze na kanale Youtube Ostoja Tradycji.
?php>W filmie wystąpili Jarosław Banasik - ks. Kacper Kotkowski, Krzysztof Dyk - Marian Langiewicz, Barbara Sęderowska - gospodyni Hanka, Mateusz Chlewicki - stajenny, Antoni Bugajski - przewodnik, Zbigniew Tyczyński - narrator. Muzykę do filmu skomponował Chris Bazan.
?php>Fotogaleria poniżej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Most w trakcie rozbiórki. Nie ma przejazdu!
Mam nadzieję ,że ten nowy most będzie szerszy z klasyczną drogą 7 metrów a nie jak było do tej pory 6 metrów.
Johnny
09:29, 2026-04-05
Tyle Polacy wydadzą na Wielkanoc w tym roku
Kolejne ogólnopolskie bicie piany na temat wydatków z okazji Wielkanocy czy Bożego Narodzenia !!! Czy przygotowujemy się do obchodzenia religijnych Świąt czy do przesadnie dużych zakupów żywności na te dwa świąteczne dni ?? Jeśli kogoś stać na kupno najbardziej drogich produktów i w dodatku w dużych ilościach to nikt nie zabrania lecz osoby mniej majętne powinny realnie a nie bezmyślnie zaplanować ilość jedzenia w dni świąteczne żeby nadmiar tego jedzenia nie znajdował się dwa dni po świętach na śmietniku co rokrocznie ma miejsce. Często jestem w sklepach spożywczych i nie dostrzegam jakiejś wielkiej zwyżki cen żywności ; należy tylko uważać na sprzedawców-cwaniaków wykorzystujących ruch przedświąteczny do nieuzasadnionego podwyższania cen sprzedawanych artykułów,które tuż po Świętach stanieją o 10-20% a ten proceder już widać w przed weekendowe piątki i soboty. Więcej optymizmu i realizmu a nie tylko narzekania i narzekania.
japa
11:44, 2026-04-03
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Super inicjatywa, czekamy jeszcze na radę przedszkolaków i radę osób z cukrzyca drugiego stopnia. Macie rozmach…
Kandydat na kandydat
09:43, 2026-04-01
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Nie dostrzegam większego sensu tworzenia kolejnej "rady" czy towarzystwa dyskusyjnego którego głos,decyzje i uchwały będą nieskuteczne dla miasta czy regionu bo powiatem i miastem bo z urzędu ma rządzić Starosta i Prezydent miasta. O wiele skuteczniejszym głosem doradczym dla lokalnych władz może być aktywna strona internetowa na której wszyscy mieszkańcy mogliby swobodnie i bez skrępowania wypowiadać się , zgłaszać ciekawe pomysły czy też krytykować decyzje SP i UM które nie służą mieszkańcom tak jakby chcieli.To również byłoby szerokie forum dyskusyjne bez organizowania administracyjnego żeby wybierać przewodniczącego,skarbnika etc etc etc a dyskusja trwałaby cały rok i do wglądu przez wszystkich a przecież dziś dostęp do Internetu ma każdy kto tylko chce ; dodatkowo wszelkie pomysły i krytyki można by było składać na piśmie do urny/skrzynki w budynku UM Koszt mojego pomysłu jest znikomy i powoduje skuteczniejszą relację na linii mieszkaniec-władza lokalna.
bez zbęnych formalno
08:34, 2026-04-01