Drogowe absurdy

Od kilku tygodni otrzymujemy od mieszkańców sygnały o dwóch sprzecznych ze sobą znakach pionowych przy jednej drodze w Kunowie.-Kiedy wjeżdża się do Kunowa od strony ronda, stoi znak ograniczenia tonażu do 12 ton -mówi mieszkaniec. Tymczasem wjeżdżając w tę samą drogę do Kunowa od strony Śnieżkowic widnieje znak ograniczający tonaż do 15 ton. I teraz pytanie, jak ma się zachować kierowca i jak stosowanie przepisów mogą egzekwować stróże prawa? Ograniczenie tonażu do 12 ton jest zasadne z uwagi na problemy jakie sprawiają ciężkie samochody jadące przez centrum Kunowa, ale wprowadzone zmiany oznakowania nie idą w parze z rzeczywistym ich realizowaniem, no bo jak wymagać od kierowców, skoro mają sprzeczne informacje.
Zgodnie z sugestią czytelnika udaliśmy się na kunowską drogę, co potwierdziło informację. Zwróciliśmy się do burmistrza Lecha Łodeja, który interweniował w Starostwie Powiatowym w sprawie ustawienia prawidłowego znaku od strony Śnieżkowic, tak aby kierowcy nie mieli wątpliwości, że na drodze obowiązuje ograniczenie tonażu do 12 ton.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Drogowe absurdy

 • 21 października 2016 at 17:59
  Permalink

  Proszę poprawić wiersz”Ograniczenie prędkości do 12 ton jest zasadne z uwagi”. na „Ograniczenie tonażu do 12 ton jest zasadne z uwagi”

  Reply
  • 21 października 2016 at 19:47
   Permalink

   Dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawiliśmy

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *