Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Ciepło odzyskiwane zbawienne dla Ostrowca

Redakcja Gazety Ostrowieckiej 06:34, 27.10.2016 Aktualizacja: 14:13, 27.10.2025
Skomentuj Ciepło odzyskiwane zbawienne dla Ostrowca

Spółka Miejska Energetyka Cieplna kupuje od firmy Walcownie Ostrowieckie tzw. ciepło z odzysku. ?php>

To nie tylko ?tańsze? ciepło, ale przede wszystkim ekologiczne.?php>

Jesienią gminna spółka podpisała umowę ze spółką WOST z dawnego Starego Zakładu Huty na zakup ciepła tzw. technologicznego. Ciepło z pieca gazowego, poprzez układ zamknięty, ogrzewa wodę. Ta z kolei płynie do miejskiego systemu ciepłowniczego i wykorzystywana jest przez odbiorców komunalnych.?php>

-Przed laty nasza spółka wykorzystywała ciepło odpadowe, jak je popularnie nazywano, z zakładu walcowni. Później współpracę przerwano. Teraz znów do niej wróciliśmy ? przypomina Dariusz Wojtas, prezes spółki Miejska Energetyka Cieplna. -Podobną umowę mamy z Celsą Huta Ostrowiec. Od niej już od lat odkupujemy ciepło odpadowe i to spore ilości.?php>

Prezes Dariusz Wojtas ocenia, że na kooperacji Miejskiej Energetyki Cieplnej z zakładami produkcyjnymi, korzystają wszyscy mieszkańcy miasta. Kupując ciepło odpadowe nie spalamy kolejnych ton miału węglowego i nie emitujemy do atmosfery pyłów. Powietrze nad Ostrowcem jest więc czystsze.

?php>

fk

(Redakcja Gazety Ostrowieckiej)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%