Ciepło odzyskiwane zbawienne dla Ostrowca

Spółka Miejska Energetyka Cieplna kupuje od firmy Walcownie Ostrowieckie tzw. ciepło z odzysku.
To nie tylko ?tańsze? ciepło, ale przede wszystkim ekologiczne.
Jesienią gminna spółka podpisała umowę ze spółką WOST z dawnego Starego Zakładu Huty na zakup ciepła tzw. technologicznego. Ciepło z pieca gazowego, poprzez układ zamknięty, ogrzewa wodę. Ta z kolei płynie do miejskiego systemu ciepłowniczego i wykorzystywana jest przez odbiorców komunalnych.
-Przed laty nasza spółka wykorzystywała ciepło odpadowe, jak je popularnie nazywano, z zakładu walcowni. Później współpracę przerwano. Teraz znów do niej wróciliśmy ? przypomina Dariusz Wojtas, prezes spółki Miejska Energetyka Cieplna. -Podobną umowę mamy z Celsą Huta Ostrowiec. Od niej już od lat odkupujemy ciepło odpadowe i to spore ilości.
Prezes Dariusz Wojtas ocenia, że na kooperacji Miejskiej Energetyki Cieplnej z zakładami produkcyjnymi, korzystają wszyscy mieszkańcy miasta. Kupując ciepło odpadowe nie spalamy kolejnych ton miału węglowego i nie emitujemy do atmosfery pyłów. Powietrze nad Ostrowcem jest więc czystsze.

fk

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ciepło odzyskiwane zbawienne dla Ostrowca

 • 27/10/2016 at 15:18
  Permalink

  Z tym czystszym powietrzem w Ostrowcu,w aspekcie Celsy,to kpina w żywe oczy.Wystarczy codziennie popatrzeć na coraz więcej brunatnych chmur wydobywających się z hali Nowego Zakładu.Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia.Nie trzeba być znawcą ochrony środowiska żeby stwierdzić że taki pył nie jest przyjazny człowiekowi czy jego środowisku.Dobrze że huta pracuje.Nawet bardzo dobrze.Ale trzeba wrócić do skuteczności odpylni,jak w latach 2003-2012

  Reply
 • 27/10/2016 at 20:37
  Permalink

  Te zapewnienia o czystym powietrzu może i tak jest ale głównie chodzi o korzyści finansowe dla mec. Dla odbiorcy ciepła od mec nic nie wynika i nie ma się czym podniecać. Artykuł tendencyjny i bezwartościowy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *