Spółka Miejska Energetyka Cieplna kupuje od firmy Walcownie Ostrowieckie tzw. ciepło z odzysku. ?php>
To nie tylko ?tańsze? ciepło, ale przede wszystkim ekologiczne.?php>
Jesienią gminna spółka podpisała umowę ze spółką WOST z dawnego Starego Zakładu Huty na zakup ciepła tzw. technologicznego. Ciepło z pieca gazowego, poprzez układ zamknięty, ogrzewa wodę. Ta z kolei płynie do miejskiego systemu ciepłowniczego i wykorzystywana jest przez odbiorców komunalnych.?php>
-Przed laty nasza spółka wykorzystywała ciepło odpadowe, jak je popularnie nazywano, z zakładu walcowni. Później współpracę przerwano. Teraz znów do niej wróciliśmy ? przypomina Dariusz Wojtas, prezes spółki Miejska Energetyka Cieplna. -Podobną umowę mamy z Celsą Huta Ostrowiec. Od niej już od lat odkupujemy ciepło odpadowe i to spore ilości.?php>
Prezes Dariusz Wojtas ocenia, że na kooperacji Miejskiej Energetyki Cieplnej z zakładami produkcyjnymi, korzystają wszyscy mieszkańcy miasta. Kupując ciepło odpadowe nie spalamy kolejnych ton miału węglowego i nie emitujemy do atmosfery pyłów. Powietrze nad Ostrowcem jest więc czystsze.
fk
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz