Judocy Ostrowii podbili Lublin

Nasi zawodnicy rywalizowali na lubelskiej tatami na Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików i juniorów młodszych.
W każdej z tych kategorii mieli reprezentantów i w każdej udało się wywalczyć medal. Do Lublina pojechali w składzie: Julia Bajak, Julia Mirecka, Jakub Ziółkowski, Wiktor Wołoszyn, Mateusz Wołoszyn, Tomasz Batóg, Mateusz Witkowski, Igor Turbakiewicz, Bartłomiej Winiarski i Igor Szloser. Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy: Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik.
-Najlepszy wynik uzyskaliśmy w kategorii juniorów młodszych. Na najwyższy stopień podium udało się wejść Julii Bajak, która była bezkonkurencyjna, zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 63 kg ? opowiada Teresa Dybiec. – Julia jest najbardziej skuteczna w parterze i tutaj potwierdziła swoją skuteczność. Zazwyczaj dźwignie w jej wykonaniu kończą walki przed czasem. Swoim przeciwniczkom nie daje wyboru ? muszą poddać się! Drugi finał przypadł Julii Mireckiej, która cały czas się rozwija, jest bardzo pracowita i systematyczna, ale jednak zdarzają się błędy, które wykorzystują bardziej doświadczone przeciwniczki i tak też było tym razem. Julia zdobyła srebrny medal w kategorii do 66 kg – młodzik.
Do finału doszedł również Jakub Ziółkowski. Po raz kolejny Jakub po bardzo dobrych walkach z wymagającymi przeciwnikami, pokazał zdecydowaną wyższość, kończąc walki przed czasem. Po raz kolejny w walce finałowej prowadzi walkę, jest lepszy, podejmuje ryzykowne ataki. Ostatecznie uległ, mając na swoim koncie karę shido. Jakub – młodzik wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 66 kg.
Również w kategorii dzieci Ostrowia ma się czym pochwalić. Jeden z naszych najmłodszych zawodników ? Wiktor Wołoszyn zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 25 kg. W pierwszej swojej walce uległ bardzo mocnemu zawodnikowi z Ukrainy, który wygrał całą rywalizację, ale Wiktor nie odpuszczał w swoich kolejnych walkach. Bił się do końca, co w ostatecznej klasyfi kacji dało mu bardzo dobre III miejsce. Szanse na brązowy medal miał również Tomasz Batóg, który po raz kolejny stanął tuż przy podium zajmując ostatecznie V miejsce, po porażce w walce o brąz. Jest to dobre miejsce, ale ogromny niedosyt? bo była szansa na podium.
Na wyróżnienie zasługują również nasi pozostali zawodnicy w kategorii dzieci, którym nie udało zbliżyć się do podium, ale wygrali co najmniej jedną walkę: Krystian Ziółkowski, Igor Szloser i Mateusz Wołoszyn. Chłopcy podejmują walki, z każdym startem nabierają pewności siebie i podejmują rywalizację, biją się do końca i nie odpuszczają.
-Ogólnie wyjazd oceniam na bardzo udany. To kolejne doświadczenie dla naszych zawodników, okazja do konfrontacji nie tylko z zawodnikami z naszego kraju, ale również z wymagającymi zawodnikami z zagranicy ? mówi Teresa Dybiec. -Odnotowujemy coraz większą skuteczność każdego z naszych zawodników. Słowem, jest dobrze, a będzie na pewno jeszcze lepiej. Przed nami kolejne starty zaplanowane na listopad. Nasi najmłodsi zawodnicy będą rywalizować na turnieju dzieci w kieleckiej Kowali, a młodzicy przygotowują się do kolejnego startu w Pucharze Polski, który odbędzie się w Krakowie. Jak zwykle, za pośrednictwem redakcji dziękujemy Gminie Ostrowiec za wparcie finansowe.

(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *