Sebastian Gierada najlepszym pięściarzem XXI Memoriału Bronisława Kubickiego (zdjęcia, wideo)

Na ostrowieckim ringu, przy grze świateł i laserów oraz pokazach układów fitness brązowej medalistki MŚ Oli Kępy, odbył się XXI Memoriał im. Bronisława Kubickiego.
Jak co roku, zanim zaczęły się sportowe zmagania, delegacja działaczy KSZO złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze na grobie nieodżałowanego trenera, który spoczywa na szewieńskiej nekropolii. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezydent Ostrowca Św., Jarosław Górczyński, który zapowiedział dalsze wsparcie sekcji pięściarskiej ze strony miasta oraz pogratulował wiceprezesowi KSZO ds. boksu Łukaszowi Dybcowi dostania się do zarządu Polskiego Związku Bokserskiego. Na trybunach nie zabrakło byłych działaczy, sędziów i pięściarzy KSZO. Wśród nich rozpoznaliśmy m.in.: Stanisława Szweda, Tadeusza Niezgodę, Józefa Fronczka, braci Jana i Tadeusza Bimków, Jerzego Lewandowskiego, Jerzego Zajączkowskiego, Janusza Kozioła, Arkadiusza Korczaka, Tomasza Miałkowskiego, Pawła Pożogę i Zdzisława Patalitę, który jest szkoleniowcem pięściarzy z Buska Zdroju.

 

Kibice oglądali zarówno walki kwalifikacyjne młodzików i kadetów, jak i walki turniejowe z udziałem kadetek, kadetów, juniorów i seniorów. Walki stały na niezłym poziomie, zwłaszcza zważywszy na to, że turniej odbywał się już po sezonie i głównych zawodach mistrzowskich, jakie przeprowadzona dla poszczególnych kategorii wiekowych.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano brązowego medalistę zakończonych przed tygodniem mistrzostw Polski seniorów, Sebastianę Gieradę. W nagrodę otrzymał od plastyka Tadeusza Kurka portret trenera, Bronisława Kubickiego.

Od lewej: Angelika Strzelecka, Sebastian Gierada i Damian Falecki
Od lewej: Angelika Strzelecka, Sebastian Gierada i Damian Falecki

Z naszych zawodników pewne zwycięstwa zanotowali także Albert Orzeł, Damian Falecki oraz najcięższy, Andrzej Kołton.
Wyniki walk turniejowych:
60 kg. *Angelika Strzelecka (KSZO) ? Oliwia Olesiak (Broń Radom) TKO 2 runda
60 kg. *Albert Orzeł (KSZO) ? Dawid Budzisz (Skalnik Wiśniówka) 3:0
75 kg. *Patryk Hedhili (KSZO) ? Maciej Kielar (Ring Busko-Zdrój) 1:2
81 kg. *Damian Kaczorowski (KSZO) ? Jakub Anyz (Ring) remis
56 kg. *Sebastian Gierada (KSZO) ? Sebastian Węgłowski (Broń) 3:0
75 kg. *Damian Falecki (KSZO) ? Kamil Kobylecki (Broń) TKO 2
81 kg. *Bartłomiej Miniszewski (Skalnik) ? Jakub Martys (Broń) 2:1
+91 kg. *Andrzej Kołton (KSZO) – Kazimierz Pyra (Dragon Starachowice) 3:0
W walkach kwalifikacyjnych młodzików i kadetów walczyli: Daniel Surowiec (KSZO) z Kacprem Tokarzem (Skalnik Wisniówka), Jakub Szafrański (KSZO) z Mateuszem Nowakowskim (RMG Boks Ożarów), Konrad Makowski (Boxing Radom) z Wiktorem Orynkiem (Broń Radom), Dominik Gawroński (KSZO) z Michałem Pawełczykiem (Ring Busko -Zdrój), Wiktor Rodmański (KSZO) z Michałem Kotem (KSZO) oraz Kacper Chyliński (KSZO) z Kamilem Surowcem (KSZO).

Nasi mistrzowie sportu: Aleksandra Kępa - brązowa medalistka MŚ w fitness i Damian Falecki - ćwierćfinalista MP w boksie
Nasi mistrzowie sportu: Aleksandra Kępa – brązowa medalistka MŚ w fitness i Damian Falecki – ćwierćfinalista MP w boksie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *