Siatkarki KSZO przed meczem z Atomówkami. Sopockie Ladies Night!

Środowy wieczór w Sopocie? To oznacza jedno ? Ladies Night! Pod tym hasłem odbędzie się najbliższe starcie Atomówek z KSZO Ostrowiec, którego pierwszy gwizdek zabrzmi w sopockiej Hali 100-lecia w środę o godz. 20.

By świetna zabawa nie zakończyła się na samym meczu, kibice, którzy zameldują się na trybunach, otrzymają zaproszenia do klubu Ego!
Ladies Night to cykl imprez, który już na stałe wpisał się w harmonogram sopockiego życia nocnego. W środę pod tym hasłem odbędzie się też mecz Atomówek z KSZO Ostrowiec. By w Hali 100-lecia zameldowało się jak najwięcej studentów, którzy wieczorem wyruszą ?na Monciak?, promowaniem atomowego Ladies Night zajmą się Magdalena Damaske, Klaudia Kulig i Treflinka! Kapitan Atomówek wraz z libero sopocianek będą zapraszać koleżanki i kolegów z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, natomiast maskotka drużyny studiujących na Uniwersytecie Gdańskim. Zaproszenia będą natomiast w postaci opasek ? dokładnie tak jak jest to w przypadku wejściówek na większość imprez.
Z kolei ci, którzy zameldują się w Hali 100-lecia, otrzymają zaproszenia do klubu Ego. Środowe Ladies Night, które odbywa się tam już od lat, to stały punkt imprezowego tygodnia w Trójmieście, wyróżniający się też najlepszą muzyką klubową. Zaproszenia-opaski będą rozdawane pod halą od godz. 19. Miejsce meczu i dalszej imprezy dzieli zaledwie 700m, więc zdecydowanie warto przedłużyć sobie świetną zabawę!
W serwisie trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach obiektu, a także w punktach partnerskich trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki zostały przygotowane w cenie 10 zł w przypadku biletów ulgowych i 15 zł w przypadku biletów normalnych. Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia, seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia, a także posiadaczom Karty Sopockiej i Karty Dużej Rodziny. Specjalna oferta przygotowana została dla rodzin ? kibicując w wyznaczonym sektorze, za bilety zapłacimy po 10 zł! Z kolei grupy szkolne mogą skorzystać ze specjalnej oferty wejściówek za 2 zł.
W środę sopocianki zmierzą się z przeciwnikiem, z którym kilka Atomówek ma szczególne wspomnienia. Barwy KSZO w poprzednim sezonie reprezentowały bowiem aż trzy siatkarki Atomu Trefla, a Magdalena Damaske w meczu z tym rywalem sięgnęła po swoją pierwszą statuetkę MVP.
Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego to jeden z zespołów o najkrótszym stażu w ORLEN Lidze. W siatkarskiej ekstraklasie rozgrywa dopiero swój trzeci sezon i jak dotąd ani razu nie zdołała pokonać Atomu Trefla. W środowy wieczór stawką pojedynku w sopockiej Hali 100-lecia będą trzy punkty, które w końcowym rozrachunku mogą okazać się bardzo istotne dla obu drużyn.
KSZO jest nieobliczalnym zespołem, zwłaszcza w swojej hali. W niej pokonały ekipy z Muszyny i Legionowa, urywając także punkt drużynie z Dąbrowy Górniczej. Ostrowczanki gorzej radzą sobie na wyjazdach. W pięciu dotychczasowych meczach wygrały tylko jednego seta, za to z nie byle kim, bo z Chemikiem Police.
Przed obecnym sezonem KSZO mocno przebudował skład, a trzy z ośmiu zawodniczek, które opuściły drużynę, trafiły do Sopotu. Beata Mielczarek, Karolina Bednarek i Alicja Wójcik w poprzednim sezonie grały w Ostrowcu i miały tam okazję, by postawić pierwsze poważne kroki w rozgrywkach ORLEN Ligi.
– W ostatnich tygodniach dobre wyniki przeplatałyśmy nieudanymi meczami i dlatego po przegranej w Łodzi jesteśmy bojowo nastawione przed spotkaniem z KSZO. Jesteśmy wyżej w tabeli i wierzymy, że jest to mecz do wygrania, ale musimy się skupić na swojej grze i zaprezentować to, co potrafimy. Skład KSZO trochę się zmienił, ale w podstawowej szóstce nie zaszło wiele roszad, dlatego znamy ten zespół i spróbujemy tę wiedzę wykorzystać w środę. Na pewno damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że wygramy dla naszych kibiców – deklaruje Mielczarek.
Mecze z KSZO są też w pewnym stopniu wyjątkowe dla kapitan Atomu Trefla, Magdaleny Damaske. To właśnie w wyjazdowym starciu z tym rywalem licząca sobie wówczas 18 lat siatkarka debiutowała w ORLEN Lidze. W październiku 2014 roku trener Lorenzo Micelli nie mógł skorzystać z dwóch przyjmujących, więc meczowy skład uzupełnił wyróżniającą się juniorką. Damaske w pierwszym secie zmieniła Deję McClendon i zaprezentowała się na tyle dobrze, że komisarz przyznał jej tytuł MVP spotkania. Był to jej pierwszy i… ostatni występ w ekstraklasie w sezonie 2014/2015, bowiem później skupiła się na występach w Młodej Lidze, w której zresztą pod okiem Piotra Mateli sięgnęła po złoto.
Od sezonu 2015/2016 Damaske jest już etatową siatkarką pierwszego zespołu, a w bieżących rozgrywkach pełni rolę kapitana. Kilkukrotnie była też wybierana najlepszą siatkarką meczów Atomu Trefla. Po raz ostatni w ubiegłotygodniowym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów, w którym poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. Czy w spotkaniu z KSZO ponownie będzie najlepsza na boisku? Czy Atomówki po raz trzeci z rzędu wygrają w swojej hali?
Początek meczu Atom Trefl Sopot ? KSZO Ostrowiec w środę, 7 grudnia, o godz. 20.00 w sopockiej Hali 100-lecia. Bilety są dostępne w serwisie trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach obiektu, a także w punktach partnerskich. Wejściówki zostały przygotowane w cenie 10 zł w przypadku biletów ulgowych i 15 zł w przypadku biletów normalnych. Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia, seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia, a także posiadaczom Karty Sopockiej i Karty Dużej Rodziny. Specjalna oferta przygotowana została dla rodzin ? kibicując w wyznaczonym sektorze, za bilety zapłacimy po 10 zł! Z kolei grupy szkolne mogą skorzystać ze specjalnej oferty wejściówek za 2 zł.
Liczby meczu:
1 ? w swoim pierwszym w historii meczu w ORLEN Lidze zespół KSZO mierzył się właśnie z Atomem Treflem. Drużyna z Ostrowca Św. przegrała u siebie 0:3.
1 ? we wspomnianym wyżej spotkaniu swoją pierwszą w historii statuetkę MVP meczu ORLEN Ligi wywalczyła Magdalena Damaske. Występująca wówczas tylko w Młodej Lidze 18-latka pojechała wtedy awaryjnie z pierwszym zespołem do Ostrowca Św., w pierwszym secie zastąpiła Deję McClendon i zaprezentowała się na tyle udanie, że została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania. Był to jej debiut w ekstraklasie i zarazem ostatnie spotkanie na tym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2014/2015.
1 ? tyle tytułów mistrza Młodej Ligi Kobiet wywalczyła z zespołem Atomu Trefla Julia Piotrowska, obecnie środkowa KSZO.
1 ? tyle setów ugrały dotąd siatkarki KSZO w wyjazdowych meczach obecnego sezonu ORLEN Ligi. Jedynym z pięciu zespołów, który gościł ostrowczanki i stracił partię, był? Chemik Police.
3 ? tyle siatkarek z obecnego składu Atomu Trefla w poprzednim sezonie reprezentowało barwy KSZO. W letniej przerwie Ostrowiec Świętokrzyski na Sopot zamieniły Beata Mielczarek, Karolina Bednarek i Alicja Wójcik.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *