Już oficjalnie: Rafał Lipiec dyrektorem ostrowieckiego szpitala!

Komisja konkursowa, wymaganą większością głosów, wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ubiegłym tygodniu komisja przesłuchiwała siedmiu kandydatów na stanowisko dyrektora ostrowieckiej lecznicy, pochodzących z Ostrowca, Starachowic, Zamościa, Łodzi, Piastowa i Kielc. Nie było niespodzianki, bo zgodnie z wcześniejszymi opiniami, najwyżej oceniono Rafała Lipca, pielęgniarza ze Starachowic, dotychczasowego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego. Dziś, informacja o wybranym kandydacie została  przestawiona Zarządowi Powiatu, który postawił kropkę nad ?i??
Jak się dowiedzieliśmy, kandydatem z Ostrowca był Marek Fusiński, jeden z byłych dyrektorów huty, dyrektor oddziału firmy Mitex oraz były wiceprezes KGHM Polska Miedź i STAR S.A.
-Do konkursu zgłosili się merytorycznie przygotowani kandydaci ? mówi sekretarz powiatu i przewodniczący komisji konkursowej, Grzegorz Połeć. -Na sposoby uzdrowienia sytuacji finansowej szpitala składa się tak dużo elementów, że nie ma jednej recepty. Każdy z kandydatów wskazywał na różne, ważne elementy funkcjonowania szpitala, na których należy się skoncentrować, by przypominał sprawnie funkcjonujący mechanizm, począwszy od rozliczeń finansowych, przenosin oddziałów, czy stosowanych procedur medycznych. Żaden z kandydatów nie dał jednej, prostej recepty?
Nowy dyrektor ostrowieckiej lecznicy Rafał Lipiec od 20 lat pracował w starachowickim szpitalu, najpierw na Oddziale Anastezjologii i Intensywnej Terapii, a później w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 11 lat temu otrzymał tytuł Pielęgniarza Roku w Świętokrzyskiem. We wrześniu tego roku został powołany, jako specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa, przez wojewodę Agatę Wojtyszek, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego z głosem doradczym, opiniotwórczym i recenzującym w takich kwestiach, jak praca pielęgniarek, placówek zdrowotnych i ich relacji z Rzecznikiem Praw Pacjenta i Narodowym Funduszem Zdrowia. Udziela się także w pracach Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, która wytypowała go do prac w sejmowej komisji zdrowia, w której pracuje w zespole ds. ratownictwa medycznego.
Rafał Lipiec ma 41 lat. Jest absolwentem Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na tej samej uczelni ukończył także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia. Żona Monika jest pielęgniarką na oddziale ortopedycznym starachowickiego PZOZ. Państwo Lipcowie mają 16-letniego syna Pawła i 5-letnią córkę Wiktorię.
Przewodniczącym komisji konkursowej, która wybrała swego kandydata na nowego dyrektora szpitala był sekretarz powiatu, Grzegorz Połeć. W jej skład wchodzili także dwaj lekarze ? radny Krzysztof Huszaluk jako przedstawiciel Rady Społecznej ZOZ i Jarosław Szczygieł ? specjalista z oddziału chirurgii urazowo ? ortopedycznej szpitala. Ponadto, członkami komisji byli radna Joanna Suska ? na co dzień kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św., Paweł Walesic ? dyrektor ostrowieckiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Wojciech Lesiak ? naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. oraz Grażyna Krawczyk –  zastępca naczelnika Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Już oficjalnie: Rafał Lipiec dyrektorem ostrowieckiego szpitala!

 • 08/12/2016 at 16:32
  Permalink

  PiS-owski wojewoda ze Starachowic powołał Rafała Lipca ze Starachowic(nazwisko takie jak szfa PIS w województwie Krzysztofa Lipca również ze Starachowic) na konsultanta wojewódzkiego a teraz PIS-owski starosta w Ostrowcu powołuje go na dyrektora szpitala-nic z tego dobrego wyjść nie może!!!

  Reply
 • 09/12/2016 at 09:56
  Permalink

  A specjaliści od zarządzania będą pielęgniarzami…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *