Fantastyczne wieści z Dominikany! Ola Kępa wicemistrzynią świata!

Podczas rozgrywanych w Santo Domingo na Dominikanie Mistrzostwach Świata Juniorów w Fitness ostrowczanka Aleksandra Kępa awansowała do ścisłego finału i została wicemistrzynią świata w kategorii powyżej 163 cm!
ola-srebroW zawodach startowały Eva Banikova – mistrzyni świata seniorek z 2016 i Kristina Juricova – wicemistrzyni Europy Juniorek, również z 2016 r. Słowaczki to najmocniejsze obecne fitnesski na świecie. W finale oglądaliśmy także Ukrainkę Olhę Mohylnytską i Brytyjkę Sydni Fisher. Ola wypadła świetnie i to ona zgarnęło srebro!
To kolejny sukces Oli, która ? przypomnijmy – tylko w tym roku ? zdobyła także główne nagrody w tak prestiżowych zawodach, jak Arnold Classic USA i Arnold Classic Asia oraz  Grand Prix Bajkał. Przed kilkoma tygodniami wywalczyła w Białymstoku brązowy medal mistrzostwach świata seniorek. Uplasowała się również na 5 miejscu w mistrzostwach Europy juniorek.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Fantastyczne wieści z Dominikany! Ola Kępa wicemistrzynią świata!

 • 11/12/2016 at 20:21
  Permalink

  czy moze mi ktoś wytłumaczyć na czym polega ten sport. Do czego uprawnia taki tytuł. Nie widziałem nigdzie aby ktoś się tym zajmował. Co onacza taki tytuł, w czym taka osoba jest dobra i jak to oceniać

  Reply
 • 11/12/2016 at 21:13
  Permalink

  Może ten artykuł przybliży ci tę dyscyplinę sportu

  Fitness wyczynowy ? gdy sport jest pasją
  Fitness to dla niektórych sposób na życie, aktywne spędzanie czasu wolnego, praca nad własnym samopoczuciem psychicznym i fizycznym, a także pasja. Fitness to nie tylko ćwiczenia w klubach sportowych, ale też dyscypliny takie jak fitness gimnastyczny i sylwetkowy. Wywodzą się one z fitnessu wyczynowego, usytuowanego między kulturystyką, gimnastyką, tańcem i konkursami piękności.
  Życie w stylu fit
  Fitness, początkowo identyfikowany ze słowem aerobik, jest obecnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Szeroko rozumiane pojęcie fitness jest sposobem na życie, aktywnym spędzaniem czasu wolnego, a także zmierzaniem do poprawy własnego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Zwiększone zainteresowanie dziedzinami związanymi z fitness oraz dążenie do utrzymania ciała w jak najlepszej kondycji fizycznej jest przejawem znacznego wydłużenia się życia współczesnego człowieka. Dynamicznie rozwijający się nurt fitness został już zdefiniowany przez specjalistów wychowania fizycznego i sportu. Fit ? moda na bycie zdrowym, sprawnym, to po prostu dążenie do uzyskania szczytowej formy, poprzez odpowiednio dobrany trening.
  Gimnastyka, akrobatyka, taniec
  Fitness to również dyscyplina sportowa, wcześniej będąca jedynie konkurencją wśród kategorii kulturystycznych. Fitness usytuowane pomiędzy kulturystyką, gimnastyką, tańcem i konkursami piękności, wciąż musi pilnować swojej odrębności.
  Trening gymstick na mięśnie barków
  Zawody fitness organizowane pod nazwami różnych federacji czy związków, rozgrywane są od wielu lat. W Polsce pierwszymi zawodami fitness były Otwarte Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego, które odbyły się w 1996 roku. W 2003 roku fitness został podzielony na gimnastyczny i sylwetkowy.
  Fitness gimnastyczny
  W fitness gimnastycznym z reguły startują zawodniczki, które wcześniej trenowały bądź miały styczność z akrobatyką, gimnastyką lub tańcem. Poziom tej konkurencji jest bardzo wysoki, dlatego rzadko można spotkać zawodniczki, które nie miały styczności z tymi dyscyplinami.
  Rywalizacja w tej konkurencji składa się z dwóch rund. Celem pierwszej rundy jest wytypowanie zawodniczki o najlepszych proporcjach ciała, sportowej odtłuszczonej sylwetce. Druga runda to prezentacja 90 sekundowego programu choreograficznego. Układ dowolny wykonywany jest przy podkładzie muzycznym, dowolnie wybranym przez zawodniczkę. Inwencja twórcza odgrywa w tej rundzie ogromna rolę. Możliwość zaprezentowania dowolnie zaprojektowanego kostiumu stwarza pole do popisu. W układzie dowolnym zawodniczki prezentują elementy akrobatyczno-taneczne. Aby przygotować się do rywalizacji w tej konkurencji najważniejsza jest dieta, jak również ćwiczenia siłowe, aerobowe, gibkościowe i taneczne.
  Fitness sylwetkowy
  Z kolei w fitness sylwetkowym oceniana jest jedynie sylwetka zawodniczek kostiumach dwuczęściowych i jednoczęściowych. Od zawodniczek w fitness sylwetkowym nie oczekuje się dużej masy mięśniowej, jednak ich sylwetki powinny być wszechstronnie i harmonijnie umięśnione. Taki sam trening siłowy, aerobowy jak i dieta stosowana jest w obydwu konkurencjach. Zawodniczki w fitness sylwetkowym nie wykonują jednak układu dowolnego w związku z czym stres związany ze startem w zawodach jest zdecydowanie mniejszy.
  Anna Kwaśniewska
  polki.pl

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *