Ksiądz Szymon Bajak zaprasza na mszę cały sportowy Ostrowiec

Ksiądz Szymon Bajak, absolwent ostrowieckiego ?Staszica?, jest wielkim kibicem KSZO, znawcą sportu i stałym bywalcem ostrowieckich aren sportowych. 

dsc_0028Był również obecny chociażby na sobotnim meczu piłkarzy ręcznych, a dziś z pewnością obejrzy rywalizację siatkarek. Pełniąc od kilkunastu już lat codzienną posługę w parafii w Chmieleniu jest kapelanem dolnośląskich sportowców, ale co roku w Ostrowcu prowadzi rekolekcje. Tym razem odprawia je w parafii św. Jadwigi Królowej na Stawkach. W najbliższą środę, 14 grudnia, o godz. 18, zaprasza na mszę cały sportowy Ostrowiec ? prezesów, działaczy, sportowców i kibiców wszystkich klubów i dyscyplin.
Ksiądz Szymon pragnie podczas mszy, aby środowisko ostrowieckiego sportu zintegrowało się, w ten przedświąteczny okres przełamało się opłatkiem, a także wspomniało o tych, którzy zasłużyli się wielce dla sportu, a odeszli już od nas. Jak się dowiedzieliśmy, podczas mszy delegacja z każdej dyscypliny zapali znicz obok ołtarza.
Od lat na naszych łamach podkreślamy, że ksiądz Szymon jest prawdziwą kopalnią wiedzy o ostrowieckim sporcie. Z dawnych murów ?Staszica? przy ulicy Traugutta na własne oczy oglądał, jak piłkarze KSZO walczyli o awans do II ligi. Do dziś pamięta skład ówczesnej, naszej drużyny. Ściany jego plebanii zdobią pamiątki pomeczowe, zdjęcia, plakaty i sportowe kalendarze KSZO. Musimy też wiedzieć, że ksiądz Szymon sam chciał być piłkarzem, oczywiście czerpiąc wzory od swojego szwagra, Marka Krajewskiego. Ostatecznie, został? perkusistą w zespole, z którym koncertował na własnej studniówce. Wtajemniczeni wiedzą, że jest także arbitrem piłkarskim i choć ze względu na wiek znajduje się w stanie emerytury sędziowskiej, to żółtymi i czerwonymi kartkami lubi ?obdzielić? co bardziej niesfornych, młodych ludzi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *