Trzy siostry na ślubnym kobiercu

50 lat temu ostrowczanki, trzy siostry – Barbara, Urszula i Ewa na przestrzeni kilku dni zawarły związki małżeńskie.

W minioną sobotę, po latach ponownie mogły świętować te wyjątkowe dni podczas obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego.
 Dostojni jubilaci: Barbara i Wiesław Warychowie, Urszula i Stanisław Rycomblowie oraz Ewa i Johannes Schulij z rąk prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, kierownika USC Łukasza Witkowskiego oraz zastępcy kierownika USC Sylwii Janik odebrali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, bukiety kwiatów i okolicznościowe statuetki. Nie zabrakło życzeń od bliskich, lampki szampana oraz gromkiego sto lat.

dscf4195
Jak mówią zgodnie siostry, decyzje o zamążpójściu były spontaniczne, a one nie umawiały się co do daty poszczególnych ślubów. Choć, jak mówi pani Urszula miała brać ślub tego samego dnia co jej siostra Barbara, ale panie przestraszyły się przesądu mówiącego o tym, że to przynosi pecha, więc jeden ze ślubów został przesunięty o kilka dni. Pani Ewa przysięgę małżeńską złożyła jako druga, ale w Holandii, gdzie mieszka do dziś.
Państwo Barbara Aniela i Wiesław Jacek Warychowie są rodowitymi ostrowczanami. Tutaj uczyli się, pracowali, wychowali dzieci. Poznali się w 1963 r. na Wydziale Montowni Huty im. Marcelego Nowotki. W tym czasie Barbara tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca przy Zakładowym Domu Klutury. Po trzech latach znajomości 14 sierpnia 1966 r. Barbara i Wiesław złożyli przysięgę małżeńską przed kierownikiem USC w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wychowali dwóch synów, doczekali dwóch wnuczek, a obecnie oczekują na przyjście na świat pierwszego prawnuka. Jubilaci są na emeryturze. Pasją Barbary są robótki na drutach, pan Wiesław  lubi spędzać czas na łonie natury, szczególnie grzybobranie.
Państwo Urszula Władysława i Stanisław Rycomblowie poznali się w 1963 r. na weselu wspólnych znajomych. Trzy lata później 20 sierpnia 1966 r. w USC w Ostrowcu Świętokrzyskim zawarli związek małżeński. Pani Uruszula swoją wieloletnią karierę zawodową związała z Bankiem PKO BP, pan Stanisław z ostrowiecką hutą. Jubilaci są szczęśliwymi rodzicami dwojga dzieci. Mają czworo wnucząt. Czas na emeryturze spędzają pielęgnując kwiaty i warzywa na swojej działce. Są również słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie rozwijają swoje pasje.

dscf4196
Państwo – Ewa Maria i Johanes Jakobus Schuijl poznali się podczas wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pani Ewa wyjechała do Holandii, skąd pochodzi pan Johanes. 17 sierpnia 1966 r. w Utrechcie złożyli przysięgę małżeńską. Wychowali dwoje dzieci. Mają pięcioro wnucząt. Jubilaci często odwiedzają rodzinne miasto pani Ewy. Dostojna jubilatka od ponad ćwierć wieku, wraz z dwoma holenderskimi przyjaciółkami, pomagają niepełnosprawnym dzieciom z Ostrowca Świętokrzyskiego, potrzebującym rodzinom z okolic naszego miasta oraz bezdomnym. Współpracują ze szkołą specjalną oraz domem dziecka w Denkowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *