Subtille zwiększa zatrudnienie

Firma Subtille stworzyła w tym roku 11 nowych miejsc pracy. O środki na ich doposażenie zwróciła się do Powiatowego Urzędu Pracy.
W połowie przyszłego roku załoga rozwijającego się zakładu odzieżowego, przeniesie się do nowoczesnego obiektu budowanego, obecnie przy ul. Chrzanowskiego.
Krzysztof Nowak, właściciel firmy przypomina czasy, gdy  zaczynał działalność.
-Przez kilka miesięcy pracowaliśmy w budynku przy ul. Polnej obok Urzędu Skarbowego, a od 2013 r. wynajmujemy halę i kilka mniejszych pomieszczeń w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Sandomierskiej -mówi. Wybór Ostrowca był najlepszą moją decyzją zawodową. Zastałem tu naprawdę dobrą kadrę z doświadczeniem zawodowym. Na początku zatrudnialiśmy dwadzieścia szwaczek, a obecnie 115. Otrzymaliśmy znaczące wsparcie z PUP. Wszyscy, począwszy od pracownika, który przyjmował wniosek aż po dyrekcję, okazali nam zainteresowanie i pomoc. Specjalizujemy się w szyciu bielizny damskiej.
Firma ma podpisane umowy na cały 2017 r., a posiadane już zlecenia pracownice zrealizują dopiero w maju przyszłego roku.
-Subtille jest przykładem firmy, która cały czas rozwija się i wiąże swe losy z Ostrowcem -mówi Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej. My jesteśmy po to, aby wspierać pracodawców i zachęcać ich do rozwoju produkcji. Zachętą z naszej strony są pieniądze.
Krzysztof Nowak złożył wniosek na doposażenie 11 nowych miejsc pracy i na każde stanowisko otrzymał po 18 tys zł. W tym przypadku możemy mówić o trwałych miejscach pracy, bowiem ustawa gwarantuje zatrudnienie skierowanych przez nas osób przez co najmniej 24 miesiące.
Tylko w 2016 r. utworzonych zostało w naszym powiecie 265 nowych miejsc pracy w ramach doposażeń. Przeznaczono na ten cel ok. 5 mln zł, czyli jedną czwartą naszego rocznego budżetu.
-Dorośliśmy jako firma, by pójść na swoje -mówi K. Nowak. Dlatego rozpoczęliśmy budowę nowego obiektu. Kupiliśmy przy ul. Chrzanowskiego od prywatnej osoby działkę, która została już włączona do starachowickiej strefy ekonomicznej. Firma Adma z Ostrowca stawia w tym miejscu nowoczesną halę produkcyjną o pow. 600 m kw,. będzie też część magazynowa. W przyszłości chcielibyśmy stworzyć także nowoczesną krojownię. Oczywiście będzie pełne, nowoczesne zaplecze socjalne. Mam nadzieję, że nasze panie będą z tych warunków zadowolone. Ciesze się, że udało nam się stworzyć odpowiedni klimat w firmie.
Właściciel Subtille podkreśla, że otrzymał znaczące wsparcie od urzędu pracy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *