Czy mamy zrezygnują z pracy?

Media obiegła informacja o rezygnacji z pracy części kobiet po wejściu w życie programu 500 plus. Mowa o tysiącach pań.
W sytuacji, gdy 45 proc. pracodawców ma kłopoty ze znalezieniem kandydatów do pracy, takie decyzje nie pomagają gospodarce, tym bardziej, że kobiety decydują o rozwoju branży odzieżowej czy handlowej. Pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie dostrzegają tego problemu w naszym powiecie. Co prawda na szwaczki czeka aktualnie 12 ofert, ale jest tylko kwestią czasu, kiedy pracodawcy skompletują załogi. Na rynku jest grupa pań z doświadczeniem zdobytym w zakładach odzieżowych, które są zainteresowane podjęciem pracy. W handlu od dawna ma miejsce rotacja kadrowa. Cześć pań rezygnuje z pracy, ale na zwolnione stanowiska zgłaszają się kandydatki z biura pracy.
-Owszem dochodzi do niezbyt przyjemnych sytuacji ? słyszę w urzędzie – gdy osoby, które nie wykazują zainteresowania ofertami i podjęciem zatrudnienia, zostają wyrejestrowane. W tej sytuacji tracą prawo do ubezpieczenia zdrowotnego, ale zadaniem urzędu jest aktywizowanie osób bezrobotnych, pomaganie im z znalezieniu pracy.
Dyrektor MOPS-u przyznaje, że dokładnie śledzi kwestie związane z programem 500 plus i nie dostrzega zwiększonego zainteresowania ubezpieczeniem. Być może w sytuacji zwiększonych dochodów  rodziny, niektóre panie rezygnują z pracy, ale nadal pracują ich mężowie i korzystają z rodzinnego ubezpieczenia. Na pewno nie zrezygnują z pracy samotne matki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *