W 2017 rok MPK wjeżdża nowiutkim Volkswagenem

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim tuż przed świętami zakupiło nowiutkiego busa marki Volkswagen model Crafter 2.0 TDI.

Ma on łącznie z kierowcą 21 miejsc siedzących oraz 4 stojące.
-Zastanawialiśmy się wspólnie z prezydentem Jarosławem Górczyńskim, jaki autobus kupić – mówi prezes zarządu MPK, Jarosław Kateusz. Początkowo wybór padł na duży 48-osobowy autobus, ale ostatecznie po weryfikacji rynku zdecydowaliśmy się na mniejszy auto-bus w zabudowie turystycznej , który przyda się nam bardziej.
-Już realizujemy usługę przewozową dzieci z Częstocic na ulicę Polną, na którą taki samochód jest idealny- mówi dyrektor ds. technicznych Stanisław Choinka. Jest też zapotrzebowanie na tego typu transport z innych gminnych spółek, czy sekcji sportowych. Oczywiście liczymy, że będziemy go wynajmować i chętnych nie zabraknie.
W tej sprawie interpelował też radny Kamil Kutryba mówiąc, że jest potrzeba takiego samochodu we flocie MPK. Teraz bus jest cały biały, ale niebawem pojawią się na nim emblematy promujące miasto oraz logo MPK.
To jak na razie jedyna nowość u progu 2017 roku w MPK, bo jak mówi prezes spółki, na pewno cięć w liniach, czy rozkładach jazdy nie będzie.
-Liczę, że uda się nam utrzymać liczbę wozokilometrów, a może nawet delikatnie zwiększyć -mówi prezes J. Kateusz. W planach mamy też wejście na pewne linie podmiejskie i walkę o klienta na tych już istniejących. Nie chcę na tę chwilę zdradzać szczegółów, a pasażerów o wszelkich nowościach będziemy informować na bieżąco.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *