Przedsylwestrowy bój siatkarek KSZO. Podejmują beniaminka z Torunia

Siatkarki KSZO w najbliższy piątek, 30 grudnia o godz. 18 w ostrowieckiej hali, w 13 kolejce Orlen Ligi, podejmują Budowlanych Toruń.
Oba zespoły marzą o awansie w tabeli, toteż zapowiada się interesujący mecz. Zapraszamy na trybuny!
Nasze zawodniczki nie miały więc wiele czasu na świąteczny wypoczynek. Po spotkaniu opłatkowym w Słonecznej Werandzie do domów rodzinnych rozjechały się w miniony piątek, 22 grudnia. Tuż zaraz po świętach wznawiają przygotowania do ważnego spotkania z toruniankami. Wszyscy liczymy na dobrą grę i przede wszystkim zwycięstwo podopiecznych trenera, Dariusza Parkitnego.
Budowlani Toruń, to ? jak wiemy ? beniaminek Orlen Ligi. W ekipie z miasta pierników najbardziej znaną zawodniczką ostrowieckim kibicom jest doświadczona Marta Wójcik, była rozgrywająca KSZO, w którym występowała w pierwszym sezonie po awansie do siatkarskiej ekstraklasy. Z Martą, zresztą, nasz klub prowadził rozmowy, by występowała w KSZO w tym sezonie, ale zawodniczka wybrała toruński wariant swej dalszej kariery. Oprócz Marty ton grze Budowlanych nadają dwie inne doświadczone zawodniczki, środkowe Sylwia Wojcieska i Ewelina Ryznar. Budowlani mają także w swych szeregach zagraniczne zawodniczki: atakującą Kanadyjkę Rebeccę Pavan, występującą na pozycji libero Argentynkę Morenę Martinez Franchi i przyjmującą, Białorusinkę Marinę Paulavę. Wydaje się, że torunianki, które tak, jak KSZO mają na swym koncie trzy zwycięstwa, tworzą nieobliczalny zespół. Na początku rozgrywek ograły ŁKS Łódź i BKS Bielsko ? Biała i zajmowały czołowe lokaty w tabeli. Później, dopiero w 10 kolejce niespodziewanie wygrały z Pałacem Bydgoszcz. Ostatnio w Rzeszowie uległy ekipie Developresa, ugrywając w tym pojedynku jednego seta, lądując na pozycji outsidera rozgrywek. Smaczku dodaje spotkaniu fakt, że w ekipie z Torunia występowała obecna nasza zawodniczka, Roksana Brzóska.

KSZO pozyskał nową przyjmującą, 29-letnią Katarzynę Szałankiewicz, która mierzy 182 cm wzrostu i jest była zawodniczką MKS Dąbrowa Górnicza i AZS UE Eliteski Kraków, a także medalistką MŚ i ME Europy do lat 18, 19 i 23.  Ostrowieckie siatkarki jeśli tylko zagrają na swoim poziomie, spokojnie, z należytą koncentracją, bez przestojów w grze, powinny wygrać. Trener Dariusz Parkitny będzie miał, oczywiście poza rehabilitowaną po zabiegu Zuzanną Czyżnielewską, wszystkie zawodniczki do dyspozycji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *