Znowu problem z pokonaniem zakrętu

W dniu 30 grudnia 2016 r., o godz. 13.25, w Bielinach, 34-letni mieszkaniec Rudek kierujący VW Golfem, poruszający się drogą wojewódzka W 753 od miejscowości Bieliny w kierunku miejscowości Nowa Słupia, na łuku drogi w prawo zjechał na lewy pas, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust.

W tym zdarzenia obrażeń ciała doznała 7-letnia pasażerka. Przewieziona została do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach, gdzie przebywa na szczegółowych badaniach lekarskich.
-Bezpieczniej jest wjechać w zakręt za wolno, niż za szybko ?mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. Zbyt szybkie wejście w zakręt może wymusić na kierowcy konieczność hamowania na łuku, a to z kolei prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Jeśli źle ocenimy prędkość, a do tego jezdnia będzie śliska, ryzykujemy wypadnięciem z pasa ruchu i wypadkiem. Aby oszacować prędkość musimy przeanalizować informacje zebrane podczas zbliżania się do zakrętu. Im ostrzejszy zakręt i szybsza prędkość, tym trudniej utrzymać właściwy tor jazdy. Na samochód działa bowiem większa siła odśrodkowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *