Popularne imiona w Ostrowcu Świętokrzyskim? Antoni, Lena, Maja…

Najbardziej popularnym imieniem nadanym w 2016 r. chłopcom był Antoni.
W ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 25 chłopców o tym imieniu. Rodzice chętnie nadawali chłopcom także imiona Kacper.
Imię to otrzymało 18 chłopców. Aż 17 chłopcom nadano imię Adam. W dalszej kolejności po 16 chłopców nosi imię Mikołaj i Bartosz. Nadal popularne są imiona: Jan i Aleksander. Chłopców o tych imionach jest po 15.
Wśród dziewczynek najbardziej popularnym imieniem okazały się Lena i Maja. Imiona te otrzymało po 17 dziewczynek. Imię Amelia nosi 16 dziewczynek.
Rodzice chętnie także nadawali córeczkom imię Nikola. Imię to otrzymało 15 dziewczynek. Dziewczynek o imionach: Julia i Hanna jest po 14. Listę najbardziej popularnych imion zamyka Wiktoria z liczbą 13 dziewczynek.
Analizując statystykę USC rodzice chętnie nadawali chłopcom także imiona: Fabian i Nikodem. Najmniej popularne dla chłopców okazały się imiona:
Tobiasz, Eryk, Ernest, Cyprian, Jonatan i Gracjan. Dla dziewczynek: Jessica, Aurora, Franceska, Hannah, Gaja i Mika. Część z nich zapożyczone jest spoza granic naszego państwa. Niemniej jednak widać, że rodzice bardziej rozsądnie podchodzili do nadania imienia swojemu dziecku. W wykazie nie ma imion, które w przyszłości sprawiałyby dziecku problemy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *