60-latkowie do Krzemionek i Muzeum Porcelany ze zniżką

W minionym tygodniu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z udziałem marszałka Adama Jarubasa odbyło się uroczyste podpisanie porozumień z nowymi partnerami projektu Świętokrzyska Karta Seniora.

Zostali nimi m.in. Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Fabryka Porcelany AS Ćmielów.

Świętokrzyska Karta Seniora jest formą dodatkowego wsparcia dla seniorów w dostępie do różnych form życia społecznego, kulturalnego, prozdrowotnego i gospodarczego poprzez zaoferowanie im specjalnych ulg, usług bądź szczególnych uprawnień wynikających z oferty partnerów projektu. Do korzystania z uprawnień wynikających ze Świętokrzyskiej Karty Seniora uprawniona jest każda osoba zamieszkała na terenie Polski, która ukończyła 60 lat lub więcej. Dokumentem potwierdzającym możliwość skorzystania z przywilejów wynikających z karty jest ważny dowód osobisty. Karta daje możliwość skorzystania z ulg, rabatów, zniżek na bilety lub usługi oferowane przez partnerów projektu.

-Seniorzy są zadowoleni, pytają co dalej, zgłaszają własne propozycje. W najbliższym czasie planujemy też rozmowy dotyczące promocji z sąsiednimi województwami, tak aby projekt nie był postrzegany tylko jako regionalny ? mówi Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka do spraw seniorów.

– To zachęta do aktywności dla mieszkańców naszego regionu, ale nie tylko, bo adresatami inicjatywy są osoby powyżej 60 roku życia z całej Polski. Jest to pewien magnes, który ma przyciągać do województwa świętokrzyskiego, a także czynić życie osób, które pracowały, a teraz mają trochę więcej czasu, ciekawszym. Seniorzy pokazują, że potrafią być aktywni w różnych dziedzinach, dlatego z pewnością i tę ofertę przywitają ochoczo – mówił Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *