Siatkarski horror w Muszynie

Orlen Liga. *Polski Cukier Muszynianka Muszyna ? KSZO Ostrowiec 3:2 (25:20, 18:25, 23:25, 25:20, 15:7).

Muszyna: Łyszkiewicz 9, Rabka 1, Wójcik 15, Cvetanović 11,Savić 21, Sosnowska 8, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak 7, Szabó, Wilk, Sredić.
KSZO: Kapturska 8, Polak 6, Brzóska 15, Ściurka 20, Stroiwąs 10, Soter 4, Pawlukowska (libero) oraz Szpak 2, Szałankiewicz, Piotrowska 8, Jocić.

MVP: Maja Savić

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki Muszynianki, które wyszły bardzo zmotywowane i szybko osiągnęły przewagę na parkiecie (8:4). Niesione żywiołowym dopingiem gospodynie skrzętnie wykorzystywały swoje przewagi i  bardzo szybko dwa kolejne czasy wykorzystał trener Parkitny (15:10). Po przerwie gospodynie nie odpuszczały i bardzo mocno walczyły o każdy kolejny punkt (18:12). Trzy kolejne punkty padły łupem KSZO i o pierwszy czas musiał prosić trener Litwin (18:15). Końcowe fragmenty lepiej rozegrały siatkarki Polskiego Cukru i mogły się cieszyć z pewnego zwycięstwa w inauguracyjnej partii 25:20.
Przeciwnie do inauguracyjnej odsłony początek drugiego seta lepiej rozpoczęły siatkarki KSZO (3:6). Gospodynie bardzo szybko wróciły jednak do lepszej gry i wyrównały stan seta (7:7). Po okresie wyrównanej gry ponownie inicjatywę przejął zespół z Ostrowca (9:12). Dobrą grę przyjezdnych siatkarek próbował przerwać trener Litwin prosząc o czas dla swojego zespołu (10:14). Polski Cukier utracił skuteczność swoich akcji i przewaga KSZO rosła bardzo szybko (11:18). Rozbite gospodynie nie potrafił przeciwstawić się dobrej grze podopiecznych Parkitnego (14:22). Koniec końców druga partia padła łupem ostrowczanek 18:25.
Trzecia partia ponownie miała dość wyrównany przebieg przy niewielkiej przewadze drużyny z Ostrowca (7:9). Od tego momentu seta cztery kolejne oczka padły łupem Muszynianki i trener Parkitny musiał prosić o czas (11:9). Żadna z ekip nie była w stanie skutecznie odskoczyć od rywalek na więcej niż dwa punkty, a rezultat w większości czasu oscylował wokół remisu (15:15). Przed decydującymi fragmentami seta na dwa oczka odskoczyło KSZO głównie za sprawą dobrej zagrywki (17:19). Emocjonująca końcówka na przewagi po kontrowersyjnej decyzji sędziów rozemocjonowała muszyńskie trybuny, jednak finalnie szczęśliwie skończyła się dla KSZO, który zwyciężył 23:25.
Obie ekipy nie odpuszczały, efektem czego w IV secie oglądaliśmy bardzo dużo akcji ?punkt za punkt? (8:8). Po okresie dobrej gry Muszynianka odskoczyła od KSZO na cztery oczka (13:9). Po przerwie drużyna KSZO nabrała rezonu i zaczęła odrabiać straty punktowe (16:16), aby chwilę później stracić kilka punktów z rzędu (21:16). Wypracowana przewaga pozwoliła na kontrolowanie przebiegu końcówki seta i zwycięstwo w czwartek odsłonie 25:20.
Kolejny w tym sezonie dla Muszynianki tie-break rozpoczął się dla zespołu z Muszyny bardzo udanie (4:1). Mocny początek piątego seta wprowadził więcej pewności siebie w poczynania siatkarek Polskiego Cukru (8:2). Rozpędzony Polski Cukier zdawał się nie wypuścić kolejnego zwycięstwa w piątym secie w obecnym sezonie (10:4). I tak się stało ? gospodynie nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa w piątej partii w całym meczu 3:2.