Zmiany kadrowe w szpitalu. Maria Adamczyk za Wiesława Wojarskiego

W ubiegły wtorek, 17 stycznia, ze stanowiska zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w ostrowieckim szpitalu zrezygnował i złożył wypowiedzenie Wiesław Wojarski.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zamierza teraz wszcząć procedurę wyłonienia nowego zastępcy, a do tego czasu dyrektor szpitala Rafał Lipiec powierzył jego obowiązki Marii Adamczyk, dotychczasowej kierownik bloku operacyjnego.
-Logistyka, zarządzanie i potrzeby szpitala nie są mi obce, a to z uwagi na długoletnią praktykę i wcześniej zajmowane stanowiska ? mówi Maria Adamczyk, która jako lekarz medycyny posiada drugi stopień specjalizacji w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
Maria Adamczyk ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1978 r.. Jako lekarz stażysta i starszy asystent pracowała w szpitalu w Starachowicach. Pracę w ostrowieckim szpitalu rozpoczęła w 1999 r. jako ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Pełniącą obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa ostrowieckiej lecznicy była już krótko w 2002 i 2008 roku. W 2007 r. pełniła nawet obowiązki dyrektora naczelnego ostrowieckiego ZOZ. Od 2013 r. była zatrudniona jako starszy asystent oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, a od 1 kwietnia 2016 r. jako kierownik bloku operacyjnego.
Maria Adamczyk poinformowała, że nie zamierza startować w konkursie na stanowisko zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa. Zostanie on ogłoszony, jak zapewnił starosta Zbigniew Duda, w najbliższym i najbardziej możliwym czasie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *