Mam pasję, chcę działać

Śmiało sukcesem można okrzyknąć ?Passion Day? organizowany w piątek w Ostrowcu Świętokrzyski przez Zespół Pomocy Koleżeńskiej.
Na widowni zasiadło blisko trzystu młodych ludzi, by uczestniczyć w rozmowach z ciekawymi prelegentami i specjalnych warsztatach. Strzałem w dziesiątkę okazał się również dobór osób, które dzieliły się swoimi doświadczeniami. Okazało się, że części wspólne mogą mieć następujące po sobie wystąpienia ludzi, wydawać by się mogło – z dwóch różnych światów- youtubera, autora videobloga Baniak Baniaka oraz marszałka województwa Adama Jarubasa.

IMG_1592 IMG_1594 IMG_1597 IMG_1604 IMG_1619 IMG_1627

 

 

 

 

Twórca popularnego videobloga zachęcał, aby każda z młodych osób znalazła swoją życiową pasję, na której oparła później swą pracę zawodową.
-Skończ szkołę, ale nie dla rodziców – mówił. Naucz się języka, ale nie zapomnij własnego. Poznawaj nowych ludzi. Bądź pełen miłości, współczucia i cierpliwości, ale nie zapomnij o sobie.
-Miałem okazję powiedzieć o swoich doświadczeniach, które decydowały o moim życiu ? powiedział po spotkaniu z młodzieżą marszałek Adam Jarubas.
– Swoim przyjazdem chciałem uszanować to, co się już dzieje w Ostrowcu. Działa tu prężna grupa młodzieży, która bierze sprawy w swoje ręce. Zaczynam odczuwać, jak dobra energia wraca do nas. Często może być tak, że nasza działalność, udzielanie się jest początkiem jakichś ról, które przyjmujemy w życiu. Pasje stają się sposobem na życie, wtedy praca nie jest obciążeniem, jest przyjemnością. Zgodnie z powiedzeniem Konfucjusza, ?to nie praca, to szczęście?.
Adam Jarubas wyraził zadowolenie, że takie spotkania są zaczynem zmian społecznych. To dobrze, że młodzi w Ostrowcu chcą pomagać innym. Sama idea Passion Day pokazuje, jak duży ?power? dostarcza pasja w życiu, zamiłowanie, które warto mieć, by zmieniać swoje środowisko.
-Naszym celem była aktywizacja młodzieży w życie społeczne i wolontariat – mówił organizator ?Passion Day?, Patryk Stępień. Chcemy zachęcić swoich rówieśników do aktywności i pokazać im dobre praktyki. Młodzież często nie chce się angażować uważając, że sprawy za nich winien załatwić ktoś inny.
Zdaniem Patryka Stępnia to lenistwo jest główną barierą blokującą aktywność młodego pokolenia.
-Dziś nie mówimy tylko o działaniach wolontariackich, ale także o pasjach, które można zamienić w przyszłości w działalność zarobkową – mówi Patryk Stępień.
Z młodymi ludźmi rozmawiali także m.in.: Beata Oczkowicz, była wiceminister obrony narodowej, Piotr Kozioł, prezes Fundacji ?Kwitnące Talenty?, Bożena Kolasa, kierownik Świetlicy Środowiskowej Wspólnoty Świętokrzyskiej, Michał Braun, ewaluator wniosków EACEA w Komisji Europejskiej, Karolina Nierodzik z LEAF Academy, Marzena Okła -Drewnowicz, działaczka społeczna, posłanka na Sejm RP, Dariusza Czupryński, komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Patronat honorowy nad ?Passion Day? sprawowali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Media patronem imprezy była ?Gazeta Ostrowiecka?.

IMG_1636Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego: -Od nas zależy, jak widzimy swoją przyszłość i jakie wyznaczamy sobie cele. Nie możemy przekreślać się na starcie, np. przez miejsce, w którym się urodziliśmy.

 

IMG_1639Patryk Stępień, organizator ?Passion Day?: -Młodzi ludzie muszą się przełamać, nie słuchać demotywujących opinii innych i postępować zgodnie z dewizą – mam pasję, chcę działać.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *