„Bombowa” zabawa młodzieży. Troje zatrzymanych za wywołanie fałszywego alarmu

Policja informuje, że ponad 7 godzin trwały wczoraj czynności w związku z wywołaniem alarmu bombowego w placówce bankowej na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Przypomnijmy, że ustalenia były takie, że młody mężczyzna porzucił w korytarzu przed wejściem do placówki podejrzaną walizkę, po czym oddalił się nieznanym kierunku. Po ewakuacji mieszkańców z bloku, w którym mieściła się placówka bankowa policyjni pirotechnicy zabezpieczyli walizkę, w której jak się okazało nie było materiałów wybuchowych. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali troje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego; 16 ? latka, 20- letnią kobietę i 23-letniego mężczyznę. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Jakie szczegóły udało się w związku z tym wydarzeniem ustalić policji? Takie, że wczoraj około godziny 16.30 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał od dyrektora jednej z placówek bankowych w Ostrowcu Świętokrzyskim telefoniczne zgłoszenie o tym, że chwilę wcześniej ktoś podrzucił przed wejście do placówki  obwiązaną sznurkiem, brązową walizkę podróżną z nieustalona zawartością. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że młody mężczyzna  pod czteropiętrowy blok, w którym na parterze mieściła się placówka banku przyjechał samochodem osobowym marki Fiat Punto i po porzuceniu podejrzanej walizki uciekł. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom bloku. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, nadkomisarz Piotr Zalewski, podjął decyzję o ewakuacji rodzin ze wszystkich 48 – mieszkań, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu stref bezpieczeństwa. Początkowo czynności na miejscu wykonywali ostrowieccy policjanci wraz z funkcjonariuszem z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego oraz inne niezbędne służby ratownicze. Do działań włączyli się kryminalni i pirotechnicy  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wraz z psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych. Do akcji włączyli się także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z KWP w Rzeszowie, którzy przy użyciu specjalistyczne sprzętu o godz. 23.30 zabezpieczyli podejrzaną walizkę. Jak się okazało nie było w niej materiałów wybuchowych. Po zakończonej akcji mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów.
Jeszcze wczoraj wieczorem ostrowieccy kryminalni ustalili trzy osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. 16 – latek został zatrzymany na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, a 20 ? letnia kobieta i jej 23 ? letni znajomy w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Kielc.  W trakcie ich zatrzymania  kieleccy policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 3 gramy suszu, który wstępnie został zidentyfikowany jako marihuana. Śledczy ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia i nie wykluczają zatrzymania innych osób mających związek ze sprawą. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *