Uroczyste otwarcie nowego budynku Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szczególną oprawę miało otwarcie nowego budynku  Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Z tej okazji do naszego miasta przybyło liczne grono gości z Warszawy, Lublina, Kielc, Jędrzejowa i innych miast naszego regionu. Rangę uroczystości podniosła obecność: senatora Jarosława Rusieckiego, przedstawicieli Ministerstwa Finansów Mariana Banasia, szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Arkadiusza Batóga, dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów, a także władz województwa i naszego miasta, Agaty Wojtyszek, Wojewody Świętokrzyskiego, Zbigniewa Dudy, starosty ostrowieckiego, Elżbiety Pichór, reprezentującej prezydenta J .Górczyńskiego. Wśród przybyłych gości byli także: dyrektorzy izb skarbowych w Kielcach i Lublinie, Sławomir Podkówka i dr hab. Leszek Bielecki, a także naczelnicy urzędów skarbowych z naszego województwa.
Budynek administracyjno-biurowy, który w piątkowe przedpołudnie tak uroczyście przekazano do użytku, powstał w niespełna rok. Znacznie dłuższe było natomiast oczekiwanie na rozpoczęcie tej inwestycji. Projekt rozbudowy siedziby ostrowieckiej skarbówki powstał dziesięć lat temu, ale inwestycja ta nie została wówczas ujęta w budżecie centralnym. O poprawę warunków pracy i funkcjonowania Urzędu Skarbowego w Ostrowcu zabiegał ówczesny poseł Jarosław Rusiecki. Stało się to dopiero po kilku latach. Aby nowy obiekt mógł powstać, trzeba było jeszcze wykupić sąsiednią działkę. Ta, którą posiadał Urząd Skarbowy, była zbyt mała. Wykonawcą inwestycji zostało jędrzejowskie PBO ?KARTEL?S. A, którego dyrektor Paweł Karpiński uczestniczył w piątkowej uroczystości.

us
– Nowy obiekt wraz z parkingami i pełną infrastrukturą kosztował ok. 8 mln zł – wyjaśniał Mirosław Sejdziński, naczelnik US w Ostrowcu. Spełnia najwyższe wymogi. Po budynku, bez przeszkód, windą, mogą się teraz przemieszczać osoby niepełnosprawne. W nowym obiekcie, znacznie poprawił się komfort obsługi klienta, a także warunki pracy załogi. Na dalsze zmiany trzeba poczekać do czerwca br., kiedy to zakończy się przebudowa w starym budynku. Powstanie tam sala operacyjna z prawdziwego zdarzenia oraz sala szkoleń dla przedsiębiorców. Po przekazaniu wyremontowanego budynku, powierzchnia ostrowieckiego Urzędu Skarbowego powiększy się do 2,6 tys. m kw. Stanie się on trzecim co do wielkości w woj. świętokrzyskim.
O korzyściach płynących z użytkowania tak nowoczesnego obiektu mówili niemal wszyscy goście zabierający głos podczas uroczystości. Podkreślali, iż będzie to miejsce solidnej pracy zgranego zespołu, jak i osiągania bardzo dobrych wyników. Zdaniem wojewody Agaty Wojtyszek, ta zmiana przyniesie wiele dobrego zarówno dla mieszkańców, jak i dla kraju. Dobrze działający urząd skarbowy, to dobrze działające państwo. O pomocnym i przyjaznym dla obywatela urzędzi, symbolu nowej jakości mówił starosta, Zbigniew Duda. O wysokich, wynikających z wiedzy kompetencjach ostrowieckich urzędników skarbowych, oraz o etosie ich pracy mówił senator Jarosław Rusiecki. Minister Marian Banaś dodał, iż pełnią oni ważną dla kraju służbę. Wspomniał także o czekających za kilka tygodni zmianach w dotychczasowych strukturach administracji podatkowej i powstaniu Krajowej Administracji Skarbowej. Nowego obiektu, w imieniu prezydenta J. Górczyńskiego pogratulowała urzędnikom ostrowieckiej skarbówki Elżbieta Pichór, skarbnik miasta.

Po wystąpieniach gości odbyła się ceremonia poświęcenia nowego budynku, której dokonał ks. prałat Jan Sarwa, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Św.Michała Archanioła. Po poczęstunku, naczelnik M. Sejdziński zaprosił gości do zwiedzania przekazanego do użytku obiektu i poznania nowych możliwości obsługi podatnika.

(m, fk)

A tak będzie wyglądał budynek Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim po zakończeniu remontu (wizualizacje)

skarb14449954897014449954679914449954603955fcf279319a6_o

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Uroczyste otwarcie nowego budynku Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

 • 13 lutego 2017 at 09:16
  Permalink

  Tak uroczyste otwarcie ,zwyczajowo,dokonywane jest po zakończeniu budowy… Skąd tu,ten pośpiech z uroczystościami ??? Przecież budowa jest jeszcze nie ukończona.

  Reply
  • 13 lutego 2017 at 10:25
   Permalink

   musisz odróżnić budowę od remontu… Budynek nowy już jest wybudowany więc odbyło się otwarcie, a stary jest remontowany więc nie bedzie kolejny raz otwierany. Brawo dla obecnego Naczelnika Urzędu Skarbowego – facet po pierwsze zrobił kawał dobrej roboty, po drugie bardzo kompetentna osoba – duża wiedza, po trzecie bardzo miły i przyzwoity człowiek. Brakuje nam takich ludzi w Ostrowcu.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *