Trwa rozbudowa drogi nr 754

W związku z rozbudową blisko 28-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 754 od Ostrowca Świętokrzyskiego do Czekarzewic mieszkańcy zadali nam wiele pytań.
Utrudnienia na drodze wojewódzkiej
Od kilku tygodni trwają pracę przygotowujące drogę wojewódzką do budowy, przez co kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, w tym ruchem wahadłowym w niektórych miejscach.
Dodatkowymi uciążliwościami, na co zwracają uwagę mieszkańcy i turyści, jest jakość starej nawierzchni, którą po zimie pokrywają dziury i wyrwy.
-Czekaliśmy długo na tę budowę i cieszymy się, że ruszyła, lecz trzeba w jakiś sposób zabezpieczyć także starą nawierzchnię -mówi jeden z kierowców. -Poruszanie się po takiej drodze, szczególnie wieczorem, powoduje narażenie bezpieczeństwa i uszkodzenie aut.

????????????????????????????????????

Na sesji Rady Gminy kwestię tę poruszył radny Jerzy Gierczak, który w imieniu mieszkańców apelował o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie starej nawierzchni. Andrzej Jabłoński, wójt gminy Bałtów, zapewnił, że będzie interweniował w tej sprawie.
-Firma wykonawcza na czas trwania inwestycji przejęła całkowite utrzymanie ruchu na drodze wojewódzkiej Nr 754, stąd też będziemy interweniować w tej sprawie -potwierdził wójt A. Jabłoński.
(am)
Tylko drzew jest żal
Otoczenie drogi wojewódzkiej nr 754 biegnącej z Ostrowca Świętokrzyskiego w stronę Bałtowa do Czekarzewic zmieniło się nie do poznania. Przez całą długość zostały wycięte drzewa i krzewy. Niektóre wieloletnie.

????????????????????????????????????

Mieszkańcy Sudołu żałują najbardziej pięknego kasztana, który rósł w sąsiedztwie przystanku. Drzewo chroniło od deszczu i śniegu pokolenia mieszkańców. Na wysokości Krzemionek wycięte zostały nie tylko drzewa wzdłuż drogi, ale też kilkaset metrów od drogi.
-Budowa drogi jest bardzo potrzebna, bo co rusz kierowcy wpadają w dziury łapiąc gumy, bądź krzywiąc felgi, ale po co aż tyle tych drzew wycięto ?pytają ludzie.
-Wykonawca, tj. firma SKANKSA S.A. jest na początkowym etapie realizacji inwestycji – informuje inwestor – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Rozpoczęta została budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości Czekarzewice. Wykonawca rozpoczął również wycinkę drzew na całym odcinku drogi 754 z wyłączeniem miejscowości Okół. Planowany termin zakończenia wycinki drzew to 28 lutego br. Drzewa wycinane są zgodnie z projektem wykonawczym. Na chwilę obecną wycięto ok. 70 proc. drzew do tego przeznaczonych. W Sudole zaprojektowany jest duży zbiornik na terenie Lasów Państwowych. Natomiast na zalesionym obszarze zaprojektowano duży parking dla samochodów osobowych, samochodów ciężarowych oraz autobusów.
(jbo)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *