Dramaty na przejściach dla pieszych

W dniu 23 lutego 2017 r., o godz. 6.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei Jana Pawła II, 29-letnia kierująca samochodem osobowym marki Audi A3 (trzeźwa), przy przejeżdżaniu przez przejście dla pieszych potrąciła prawidłowo przechodzącą 61-latkę. Piesza trafiła do szpitala.

W dniu 22 lutego 2017 r., o godz. 13.14, w Ostrowcu Świętokrzyskim na Alei Jana Pawła II, 54-letnia kierująca samochodem osobowym marki TOYOTA (trzeźwa), przy przejeżdżaniu przez przejście dla pieszych potrąciła dwie piesze w wieku 39 i 8 lat. Piesze trafiły do szpitala.

Te dwa zdarzenia to tylko jedne z wielu zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, jakie wydarzyły się w ciągu ostatnich miesięcy na alei Jana Pawła II. Zniszczeniu ulegają pojazdy, barierki ochronne. Niestety, często wśród poszkodowanych są piesi. Trudno to uznać za przypadek, gdyż dwupasmowa jezdnia zachęca osoby nieodpowiedzialne, niedoświadczone do zbyt szybkiej i nierozważnej jazdy. Ludzie jakby zapominają, że są w centrum miasta, gdzie nie ma miejsca na brawurę i roztargnienie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *