Już wiemy – V MosirGutwinRun 2017 od 14 maja do 22 października!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. wyznaczył terminy sześciu rund cyklu biegów ?V MosirGutwinRun 2017 ? Półmaraton i Maraton na raty?. Tegoroczne bieganie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin rozpocznie się 14 maja, a zakończy 22 października.
MosirGutwinRun to jest już marka rozpoznawalna wśród biegaczy amatorów jak również zajmujących się tą dyscypliną sportu na poważnie. Z roku na rok rośnie frekwencja, a z nią rzesza zarażonych bieganiem mieszkańców Ostrowca Św. i całego regionu.  MosirGutwinRun to także idealna impreza dla początkujących, którzy szukają dla siebie zawodów, w których mogliby zadebiutować?
Rywalizacja podczas sześciu rund odbywa się na dwóch dystansach ? ok. 5 i 10 kilometrów. Na krótszej trasie, podobnie jak w ubiegłym roku, będą mogli sprawdzić się również amatorzy marszów z kijkami, czyli nordic walking (bez rywalizacji na czas). Czterokrotny udział da możliwość symbolicznego zaliczenia na raty dystansu półmaratonu (4 x 5274 m) i/lub maratonu (4 x 10548 m), a w przypadku zgromadzenia na swoim koncie startu w większej liczbie rund, do końcowego wyniku będą brane pod uwagę cztery najlepsze czasy. To ważne, bo prowadzone będą klasyfikacje w kategoriach wiekowych ? trzech kobiecych i sześciu męskich, a wszystko wskazuje na to, że w tym roku dołączone zostaną również klasyfikacje open ? kobiet i mężczyzn!
To, co wyróżnia MosirGutwinRun w gąszczu wielu imprez biegowych w regionie i kraju, to brak opłaty wpisowej! Udział w każdej z rund jest całkowicie bezpłatny! Nie oznacza to wcale, że imprezie czegoś brakuje? Może nie ma tu profesjonalnego pomiaru czasu, ale wszyscy uczestnicy otrzymują numer startowy (obowiązuje ten sam na wszystkie rundy), a po zaliczeniu czterech rund na jednym z dwóch dystansów koszulkę techniczną z okazjonalnym nadrukiem oraz piękny medal. Dzięki pozyskiwanym do organizacji imprezy partnerom nie brakuje też dodatkowych atrakcji, m.in. nagród rzeczowych, wręczanych zarówno po każdej rundzie, jak i podczas uroczystego podsumowania cyklu.
Udział w biegach głównych jest obwarowany granicami wiekowymi, odpowiednio 13 lat w biegu na 5 km i 16 lat w biegu na 10 km, ale MosirGutwinRun propaguje również ruch wśród najmłodszych, dla których proponowana jest rywalizacja w biegach towarzyszących – na krótszych dystansach.
Udział dzieci w biegach MosirGutwinRun, prócz niewątpliwych zalet wynikających z aktywnego ich wychowania, w 2017 roku będzie mogło nieść za sobą dodatkowe korzyści. Wszystko za sprawą nowej ? rodzinnej klasyfikacji?
Rodzinna drużyna będzie musiała się składać z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (dziecko ? rodzic ? dziadek). Jedna z nich będzie musiała zaliczyć w danej rundzie bieg na dystansie 5 km, a druga na dystansie 10 km. Skład osobowy rodziny może się zmieniać podczas całego cyklu w dowolny sposób, przy zachowaniu pokrewieństwa. Na podstawie sumy czasów (5+10 km) ustalony zostanie ranking danej rundy i przeliczony na punkty do klasyfikacji, odpowiednio 1 punkt za ostatnie miejsce, 2 punkty za kolejne, itd. Najlepsza rodzina uzyska w danej rundzie bonusowy punkt. Dodatkowy punkt będzie można też otrzymać za każdego kolejnego członka rodziny (spokrewnionego w linii prostej), który weźmie udział w dowolnej konkurencji tej rundy (5 km ? bieg lub nordic walking, 10 km, a także w biegach dla dzieci). Co ważne ? rodziny punktują podczas każdej z sześciu rund.
Terminy V MosirGutwinRun 2017:
1. runda ? 14 maja,
2. runda ? 4 czerwca,
3. runda ? 9 lipca,
4. runda ? 26 sierpnia,
5. runda ? 17 września,
6. runda ? 22 października

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *